מלאכי רוזנפלד הי"ד
מלאכי רוזנפלד הי"דצילום: באדיבות המשפחה

שמונה שנים אחרי הפיגוע: בית המשפט הצבאי גזר את דינו של מעאד חאמד, המחבל אשר הורשע על פי הודאתו ברצח מלאכי רוזנפלד הי"ד.

בנוסף הורשע המחבל בעבירות של ניסיון לגרימת מוות בכוונה, בחברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת ובעבירות ביטחון נוספות.

על פי כתב האישום המחבל "הקים חוליה צבאית מטעם ארגון הטרור חמאס, במטרה לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות, ותכנן, ביחד עם חברי חוליה נוספים, לבצע פיגוע ירי. במסגרת זו, ביום 29 ביוני 2015, ירה הנאשם לעבר רכב פרטי שבו שהו ארבעה נוסעים ישראלים. בפיגוע זה נרצח מלאכי רוזנפלד ז"ל ונפצעו יושבי רכב נוספים. כמו כן, הנאשם הועמד לדין בגין פיגוע ירי נוסף מחודש יוני 2015".

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים לעונש, גזר בית המשפט הצבאי על המחבל שני מאסרי עולם. בנוסף נקבע שהנאשם ישלם פיצויים למשפחת רוזנפלד ולנפגעי העבירה בסך כולל של מיליון ו-90 אלף שקלים.

המחבל הוחזק במעצר ברשות הפלסטינית במשך כשבע שנים - לאחר שנעצר סמוך למועד הפיגוע. באפריל בשנה שעברה הוא נעצר על ידי ישראל ומאז שהה בכלא.

זו אינה עבירת הטרור הראשונה שלו. בשנת 2012 הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע ירי לעבר כוחות הביטחון ונגזרו עליו 12 חודשי מאסר. בשנת 2014 היה עצור במעצר מנהלי עקב פעילותו החבלנית במסגרת ארגון החמאס.

מרבית חברי החוליה שהקים המחבל, למעט אחד, נשפטו כבר לפני מספר שנים. על שניים מחברי החוליה נגזר עונש של מאסר עולם ועל חבר אחר נגזר עונש של מאסר עולם ו-30 שנים נוספות. חבר חוליה נוסף ברח ולא נעצר עד כה.