דני זקן
דני זקןצילום: דוברות גלי צה"ל

בגלי צה"ל מגיבים לביקורות בימים האחרונים סביב הדיווחים לפיהם לא יחודשו חוזים של חלק מהשדרנים המזוהים עם עמדות שמאל וכן למתקפות מצד פעילי המחאה נגד הממשלה.

"המחאה היא נשמת אפה של הדמוקרטיה ומ"מ מפקד גלי צה"ל קשוב להלך הרוח הציבורי כל העת ומזמין את משתתפי המחאה לשיח פתוח על כל אשר על ליבם ולהפגת חששות. מפגש כזה עם כמה מהראשי המחאה באיזור ירושלים התקיים, בסוף השבוע האחרון. גלי צה"ל הייתה ותמשיך להיות גוף תקשורת ציבורי-צבאי, מוביל ומשפיע, הפועל בהתאם לטוהר המידות ומתאפיין בעצמאות עיתונאית מוחלטת, נטולת משוא פנים", נאמר בהודעה שפרסמה התחנה.

עוד נכתב כי "באשר לטענות לטיהור פוליטי שלכאורה מתקיים בגלי צה"ל, הרי שכל שמדובר עליו הוא רצון ליצור עיתונות נקיה ועצמאית, שמטרתה מתן ייצוג שוויוני לכל מאזיני התחנה, מכל חלקי האוכלוסייה באשר הם. כל זאת בשאיפה לשמירה על שיח אובייקטיבי ומאוזן, שמאפשר שיקוף עובדתי של המציאות, ללא תוספות אישיות, על מנת לאפשר למאזין גיבוש עמדה עצמאית, בכל תחום ותחום".

"יודגש כי איש לא פוטר מגלי צה"ל, הדרישה היחידה היא עמידה בכללי האתיקה הוותיקים והבסיסיים ביותר, שנהוגים בכל העולם ומצופים מכל עיתונאי ועיתונאית המכבדים את עבודתם המקצועית והאיכותית", לשון הודעת גלי צה"ל.

רזי ברקאי מאיים לפרוש מגל"צחדשות 13

בשבוע שעבר איים שדרן הרדיו הוותיק רזי ברקאי לפרוש מגלי צה"ל אם יחוייב לחתום על קוד אתי חדש המנוסח בימים אלה וצפוי להגביל את השמעת דעותיו בשידור.

ברקאי האשים את מפקד התחנה הזמני דני זקן כי הוא "שלוחו של ברדוגו".

בראיון לחדשות 13 אמר השדרן: "אם איאלץ לחתום על הקוד האתי החדש בגל"צ המונע משדרי אקטואליה להביע דעות - אעזוב את התחנה בעוד כארבעה שבועות. מפקד התחנה הוא שלוחו של ברדוגו".

"כרגע מנוסח המסמך שיוגש לעיוננו בעוד כשבוע-שבועיים. נשאלת השאלה מי ייאלץ להתחייב. כיוון שיש כוונה להחזיר את ברדוגו לתחנה הוא יאופיין כתוכנית של דעה אישית ולא כתוכנית אקטואליה. אז ברקאי שהוא אקטואליסט - ייאסר עליו להביע את דעותיו", הוסיף.

עורך העיתון מקור ראשון לשעבר העיתונאי חגי סגל הגיב בטוויטר, "כאחד מוותיקי הוותיקים בשידור הציבורי רזי ברקאי אמור לזכור שהבעת דעה פוליטית על ידי מגישי תוכנית אקטואליה אינה פרביליגיה אלא נוהג פסול. במילים אחרות: גל"ץ היא הבית של החיילים, לא של המגישים, וזכותו של המפקד הזמני להשיב את האבידה לבעליה".

גם שדרן הרדיו והעיתונאי הוותיק רינו צרור תקף את המדיניות החדשה וטען כי "הניסיון להשתיק את גל"צ ולייבש את הדעה מתקדם היטב, על פי הפרוטוקול המוכר", כתב צרור וציטט את דוברות גל"צ בתגובה לדבריו של ברקאי: 'מגישי תוכניות האקטואליה והחדשות לא יוכלו יותר להביא את דעתם', הודיעה דוברת גל''צ בשם מ"מ העורך דני זקן. מי שאוסר על הדעה חונק את המחשבה, את הביקורת. ובהמשך הוא יאסור גם על השאלה. אין מצב".