נתניהו
נתניהוצילום: AMIT SHABI/POOL

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הלילה (ב') בטלפון עם המיליארדר האמריקני אילון מאסק, מייסד SpaceX, מנכ''ל טסלה, הבעלים של טוויטר ושותף בהקמת החברות ניוראלינק ו-OpenAI.

ראש הממשלה נתניהו אמר: "אנחנו בפתחו של עידן חדש לאנושות, עידן הבינה המלאכותית. הדברים משתנים בקצב מסחרר וישראל חייבת לגבש מדיניות לאומית בנושא הזה. אני קיימתי אמש שיחה ממושכת עם אילון מאסק, אדם שאני מאוד מעריך את תבונתו ואת תרומתו לאנושות.

"מאסק דיבר באריכות על שני דברים", סיפר נתניהו. "אחד - על הצורך שממשלות יבינו הן את ההזדמנויות והן את הסכנות בבינה מלאכותית. שנית - הוא הביע את הערכתו שישראל יכולה להפוך לגורם משמעותי בעניין הזה בעולם. אני בטוח שהדבר נכון וכך נעשה".

נתניהו שוחח היום בטלפון עם סם אלטמן, מנכ"ל OpenAI. השניים שוחחו על ההזדמנויות והאתגרים שעומדים בפני העולם ומדינת ישראל ביחס לבינה המלאכותית. השניים שוחחו גם על שיתוף פעולה עם מדינת ישראל כדי לפתח את תחום הבינה המלאכותית.

"שוחחתי גם עם סם אלטמן שגם הוא הביע את הערכתו שישראל יכולה להיות גורם מרכזי בעולם בתחום הזה", סיפר ראש הממשלה. ''אני מתכוון לכנס בימים הקרובים צוותי חשיבה כדי לדון על מדיניות לאומית בבינה המלאכותית, הן בתחום האזרחי והן בתחום הביטחוני. כפי שהפכנו את ישראל למעצמה לאומית בתחום הסייבר, כך נעשה גם בתחום הבינה המלאכותית".