אופיר סופר
אופיר סופרצילום: חיים טוויטו

שר העלייה והקליטה, ח"כ אופיר סופר, השתתף בכנס ירושלים של ערוץ 7 ועיתון 'בשבע' בניו יורק וסיפר על ביקורו האחרון בעיר.

"לפני חודש בערך, ביקרתי בארצות הברית ביום השואה, רגע לפני יום הזיכרון ויום העצמאות. זו הייתה חוויה מרגשת מאוד. הייתה לי הזדמנות להיפגש עם משפחות צעירות, סטודנטים ומנהיגי קהילה. מצד אחד, התרשמתי מאוד מהקהילות היהודיות התוססות ומהמאמצים לשמר את הזהות היהודית. מצד שני, ראיתי את האתגרים הגדולים העומדים בפני צעירים יהודים בארה"ב. ישבתי עם קבוצה של סטודנטים יהודים. הם חלקו איתי רגשותיהם, בתחושת השייכות החזקה שלהם לעם היהודי, והדאגות העמוקות שלהם לגבי אנטישמיות בקמפוס", אמר השר סופר.

הוא הדגיש כי "כשר העלייה והקליטהב, אני מרגיש אחריות עצומה, להמשך תהליך שיבת ציון שהיא חלק מרכזי בציונות ובבנייה מחדש של מולדתנו. כשאנחנו מסתכלים אחורה על הגלות הארוכה של עמנו, הגירושים, הסבל והשואה, ולאחר מכן, תקומתה של מדינת ישראל, אנו רואים כיצד ההיסטוריה, הכאב והמורשת הזו של אומץ, עיצבו אותנו כיחידים וכעם".

"לא רק הגלות בת אלפיים שנה עיצבה אותנו, אלא גם את התקופה של תשע-עשרה השנים בין 1948 ל-1967, כשזכינו במדינה שלנו, אבל איבדנו את הלב הפועם של עמנו - ירושלים. תחושת האובדן הייתה גדולה, והגעגוע היה גדול עוד יותר. 19 השנים הללו מילאו גם תפקיד חשוב בעיצוב מי שאנחנו היום".

"כמובן שאנחנו עדיין נלחמים על ירושלים ושאר חלקי ארץ ישראל. אני עצמי נפצעתי בלחימה על אחד האזורים האלה ב-1996, כאשר, כקצין צעיר, נפצעתי בקרב סביב קבר יוסף בשכם. אחרי שנפגעתי, עמדתי בפני החלטות קשות מאוד. באותו רגע, חשבתי על המורשת והערכים של העם שלנו ושל צה"ל. אמרתי לעצמי אני את המורשת הזאת לא אפסיק", סיכם.