פרויקט סולארי של חברת אנלייט בשוודיה
פרויקט סולארי של חברת אנלייט בשוודיהצילום: Emil Serrgel

חברת אנלייט, המובילה בתחום הייזום, הפיתוח והייצור של חשמל מאנרגיה מתחדשת, ואמדוקס, ספקית תוכנה ושירותים מובילה לחברות מדיה ותקשורת, חתמו על הסכם למכירת חשמל "ירוק" שיפעיל את הקמפוס החדש ברעננה של ענקית התוכנה. ההסכם בין החברות נחתם לתקופה של כ-12 שנים.

על פי ההסכם, אנלייט תספק לאמדוקס חשמל ירוק ממקורות מתחדשים אשר יהווה 100% מצריכת החשמל בקמפוס החדשני של החברה ברעננה - "אמדוקס פארק"- שמתפרס על פני עשרות דונמים.

החשמל שיימכר בתעריפים תחרותיים יועבר ממתקני הייצור הסולאריים של אנלייט שנמצאים כעת בהקמה, במסגרת הרגולציה החדשה לאסדרת השוק.

אסדרת השוק מהווה מהפכה בשוק החשמל, והיא מאפשרת ליצרני חשמל ירוק דוגמת אנלייט, ולצרכני חשמל גדולים דוגמת אמדוקס, להתקשר ביניהם בהסכמים ישירים וכך להאיץ את המעבר לאנרגיה ירוקה במשק.

ההסכם החדש, שנחתם בעזרת משרד עורכי הדין גורניצקי ומשרד עורכי הדין קריספין ושות', משתלב באסטרטגיה ארוכת הטווח ומהווה צעד משלים לשורת מהלכי ייעול וחדשנות בתפעול של אמדוקס בשמירה על איכות הסביבה. בין היתר המעבר לקמפוס החדש המתפרס על פני 43 דונם, ונבנה על פי תקן הדירוג העולמי LEED GOLD המתמקד בצמצום תשומות האנרגיה, המים ומשאבים נוספים ובכך תורם לצמצום הנזקים הסביבתיים הקשורים בבנייה ובתפעול של הקמפוס.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת, אמר: "ישראל נכנסה לעידן חדש של ייצור חשמל סולארי ואגירה ואספקת החשמל בהסכמי PPA ללקוחות גדולים במשק, בזכות מהלך של דה רגולציה של רשות החשמל בישראל. מהלך זה יאפשר לאנלייט להוזיל את עלויות האנרגיה של לקוחותיה, שהסתמכו עד היום על חשמל יקר מתמהיל מזהם של פחם וגז. בנוסף, נוכל להצעיד את לקוחותינו באופן משמעותי ליעדי ה NET ZERO שלהם, ובמקביל להגדיל את שיעור התשואה של אנלייט על הפרויקטים ביחס לחלופה הקודמת של מכירת החשמל דרך FIT AUCTIONS , שנסגרו במחיר נמוך יותר מכיוון שהתחרו בהן שחקניות אנרגיה מתחדשת בלבד. הסכם ראשון זה עם אמדוקס הינו הסנונית הראשונה, לקראת שורה של הסכמים דומים בישראל, לגביהם נמצאת החברה במשא ומתן".

חן פורמן סמנכ"ל תפעול גלובלי: "כחלק מהאסטרטגיה הגלובלית של אמדוקס לשמירה על איכות הסביבה וצמצום המדרך הפחמני של החברה, אנו שמחים על צעד נוסף ומשמעותי באמדוקס פארק של מעבר לחשמל מאנרגיה מתחדשת . אמדוקס פארק הוא מהקמפוסים החדשניים והמתקדמים בישראל ובעולם ואך טבעי שמקורות האנרגיה שיזינו הקמפוס יהיו ממקורות אנרגיה מתחדשים. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת אנלייט וגאים להיות חלוצים בתחום מקרב חברות ההיי טק בישראל שנוקטות בצעד זה".