ברקת ואדמס
ברקת ואדמסצילום: מייקל פריסט

שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת ממשיך בביקורו הרשמי בניו-יורק, ולאחר שנפגש עם מושלת מדינת ניו יורק, קיים השר ברקת פגישה עם ראש העיר ניו-יורק אריק אדמס במעונו הרשמי.

בניו-יורק לבדה יש מעל ל-300 חברות ישראליות חדשניות במגוון רחב של תחומים. העיר המכונה "התפוח הגדול" מהווה כר נחיתה נחשק עבור חברות ישראליות רבות המעוניינות לחדור לשוק הכללי של ארה"ב - שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל.

בפגישתם, הודה שר הכלכלה ברקת לאדמס על הקשר הקרוב של עירית ניו-יורק עם ישראל, ובאופן ספציפי על הפתיחות והסברת הפנים שלו לחברות ישראליות בעיר והזמין אותו לקדם יחד יוזמות משותפות בתחום הכלכלי בין ישראל לניו-יורק בתחומים הרלוונטיים כגון ביטחון ציבורי, ערים חכמות, תחבורה חכמה, רחפנים, סייבר, פודטק, בריאות ועוד.

אדמס, המכהן בתפקיד מינואר 2022, הוא תושב ברוקלין וקצין ב-NYPD בעברו. אדמס תומך בקהילה היהודית הניו יורקית, נלחם באנטישמיות וב-BDS בעירו, וגם אוהד ישראל ורואה ביכולות החדשנות שלה מקור להשראה. אדמס הביע לא אחת נכונות ורצון לבקר בעצמו בישראל, והשר ברקת הזמין אותו להגיע לביקור רשמי ולהכיר באופן אישי את האקו-סיסטם הישראלי והאופן בו הוא תורם ליצירת חדשנות מקומית ועולמית.

לאחר הפגישה ביניהם, התקיים באחוזת גרייסי אירוע רשמי לזכר השואה באירוח ראש העיר. באירוע השתתפו ניצולי שואה ובני משפחותיהם, כמו גם נציגי הקהילה היהודית בניו יורק. השר נשא דברים באירוע והודה לראש העיר אדמס על הקדשת תשומת הלב המיוחדת לניצולי השואה, ציין את הקשר החשוב שיש בין הקהילה היהודית בארה"ב למדינת ישראל והדגיש כי "אירוע זה והבחירה שלכם להזמין שר ישראלי לקחת בו חלק הם עדות לקשרים החזקים בין ניו יורק, העולם היהודי ומדינת ישראל".

שר הכלכלה ברקת: "העיר ניו-יורק היא מטרופולין עולמי של תרבות, חדשנות, פיננסים וכלכלה ברמה הגבוהה ביותר. אני גאה בתרומה יוצאת הדופן של חברות ישראליות ואינדיבידואלים ישראלים לשגשוגה של העיר וקורא ליצירת פלטפורמות נוספות לשיתופי פעולה וגשרים נוספים אשר יחברו בין הערים, החברות והאנשים שלנו. הודיתי לראש העיר אריק אדמס על תמיכתו הגדולה במדינת ישראל, השגשוג שמתאפשר פה לחברות ישראליות וכמובן על חברותו עם העם היהודי. אריק הוא חבר אמת של מדינת ישראל ועם ישראל".