השכרת דירות. אילוסטרציה
השכרת דירות. אילוסטרציהצילום: iStock

אתר יד 2 נכנע ללחץ. האתר הסיר בימים האחרונים עשרות מודעות שבהן צויין כי השכרת הנכסים מיועדת לאנשים דתיים, שומרי שבת או שומרי כשרות זאת לאחר לחץ של תנועת "ישראל נאורה".

נאור נרקיס מהתנועה פרסם אתמול בחשבון הטוויטר שלו ציוץ בו כתב: "אם הייתם מעזים לכתוב ביד2 דירה ל'חילונים בלבד' היו מכנים אתכם בשניות צוררים נאציים אוטואנטישמיים ועושים לכם גלית גוטמן. אבל לדתיים? להם מותר הכל. תשיגו לי בבקשה את הטלפון של מנכ"ל יד2. יש אצלם עשרות מודעות גזעניות כאלו שאני מתעד ואני רוצה לשים סוף לאנטישמיות של הדתיים באתר הזה".

הציוץ קיבל עשרות תגובות נוספות שרצו להעלות עוד מודעות שמיועדות לציבור הדתי.

באתר הוחלט עקב הלחץ לנקוט בצעד של הסרת המודעות. איילת ניצן, סמנכ"לית שיווק יד2, אמרה לאתר "דה מרקר" כי יש לאתר צוות גדול שמסנן תכנים אותם הגדירה "בעייתיים ומפלים" - אך הוא אינו אופטימלי.

"ממש עד לא מזמן היה צוות של 30 איש שעבר על כל המודעות. עכשיו אנחנו משתדלים לפעול בחזית הטכנולוגיה, אז הכנסנו גם מנגנוני בינה מלאכותית שיעזרו לנו לייעל תהליכים. מה שקורה כיום יכול להיות תוצאה של תהליך ההטמעה הזה, אף שכרגע עדיין יש לנו מנגנוני בקרה אנושיים".

"אני מבינה שביתו של אדם הוא מבצרו והוא יכול לעשות בו מה שהוא רוצה. אבל כל זמן שזה בפלטפורמה שלנו, נא לנסח את זה בצורה מכבדת לכלל ציבור הגולשים", טענה ניצן.