אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

אישי ציבור במגזר הערבי מותחים ביקורת על מדיניותו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שהחליט על שינויי תבחינים לקבלת רישיון לאחזקת נשק פרטי.

לואי ח’טיב, חבר הלשכה המדינית של תנועת "בני הכפר" אמר בראיון לאתר "אל-ג’רמ’ק", כי "ברור שכלי הנשק מיועד לחברה היהודית כדי לחסל את הערבים בכל דרך, אפילו בגלל מחלוקת על חניה למשל".

לדבריו, "בחברה הפלסטינית בישראל לא יקבלו רישיון לכלי הנשק, וערבי ישראלי שיהיה ברשותו כלי נשק, אזי הוא חייב לעמוד בקריטריונים מסוימים, ולמצער יאמרו עליו שהוא משתף פעולה עם הרשויות הישראליות, שכן לערבים בישראל אין זכות להחזיק בכלי נשק, אלא למי שמקורב לרשויות".

ח’אלד זבארקה, חבר הוועדה העממית בלוד, אמר לאתר כי "אנו עומדים מול שר קיצוני מאוד המאמין בדרך הטרור כאחד האמצעים למימוש יעדיו הפוליטיים", והוא "חותר ליישם את מדיניותו הקיצונית דרך המשרד בראשו הוא עומד".

זבארקה ציין, כי "אספקת כלי נשק ליהודים ע"י השר בן גביר הינה קריאה ברורה לרצח, כאוס וטרור נגד הערבים", וכי "כלי הנשק האלה מכוונים רק נגד הערבים ונגד הקיום הערבי, ובפרט נוכח המצב בו אנו חיים כעת בתקופה של נטיה לקיצוניות, אלימות וטרור מצד היהודים".