השר סמוטריץ' במהלך המפגש
השר סמוטריץ' במהלך המפגשצילום: דוברות

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נועד הערב (שלישי) עם שורה של מנהיגי קהילות, רבנים ואנשי מפתח בקהילה היהודית בצרפת.

בפגישה דנו הנוכחים במאבק באנטישמיות ובקשר האיתן בין מדינת ישראל ליהודי צרפת. השר שוחח על המחויבות של ממשלת ישראל ליהודים ברחבי העולם ולחשיבות הקשר בין ישראל ליהודי התפוצות.

סמוטריץ' אמר במפגש: "אני רואה חשיבות רבה בחיזוק הקשר העמוק בין מדינת ישראל ליהודי התפוצות. בעת הקמת הקואליציה, ביקשתי בשביל מפלגתי את תיק העלייה והקליטה כי אנחנו חושבים שזה אחד התיקים החשובים. חשוב למדינת ישראל, חשוב לתפוצות אבל בעיקר חשוב לציונות. ב"ה השר אופיר סופר עושה דברים גדולים ומפנה את מלוא תשומת הלב ליהדות צרפת, אירופה כולה ויהדות ארה"ב. חיזוק הקשר עם יהדות העולם זו ציונות, וזו משימה ראשונה במעלה".

"אנחנו מחויבים לכם, מחויבים לעזור לכם, בתהליכים מול מדינת ישראל, בהכרה בתעודות, בתוכניות קליטה, בבניית קהילות. מדינת ישראל רתומה לעלייה ולחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות", הוסיף.

הוא התייחס לסוגיות הכלכליות בישראל וסיפר: "בשבועות האחרונים הבאנו בשורות של יציבות. העברנו תקציב שמרני ואחראי וקצרנו שבחים עליו מארגונים בינלאומיים כולל סוכנויות הדירוג והבנק העולמי. המאבק הבא שלנו זה מאבק שחשוב לכל אזרחי ישראל - מאבק ביוקר המחיה. יחד עם ראש הממשלה נתניהו אנחנו מסתערים על המאבק ביוקר המחיה".

"קארפור הגיעו לישראל אבל זה רק צעד ראשון. אנחנו בתהליך מואץ של פתיחת שווקים והורדת רגולציה. גם בנסיעה הקצרה שלי כאן, אפגש עם מספר גורמים משמעותיים וחברות בינלאומיות שמעוניינות להתרחב לישראל. משרד האוצר בראשותי נערך לקבלת פנים חמה - לפתיחת תחרות והגדלת שווקים. זו משימה שהצבתי לעצמי ונעמוד בה. זה גם חלק חשוב מהציונות, ציונות זה עליה, ציונות זה לעשות את החיים בישראל לטובים יותר, ציונות זה החיבור איתכם. הרבה משימות לפנינו. בעזרת השם נעשה ונצליח", סיכם.