ויניקוב ווקנין
ויניקוב ווקניןצילום: חיים טויטו

ראשי הקק"ל השתתפו בכנס ירושלים בניו יורק של ערוץ 7 ובשבע וסיפרו על העבודה שעושה הקרן אל מול יהדות התפוצות.

יו"ר עמית קק"ל, השר לשירותי דת לשעבר יצחק וקנין אמר: "הקשר של הקהילות היהודיות בארה"ב עם ישראל זו רקמה אנושית אחת חיה שקושרת את כולנו יחד כעם אחד".

"בכל הפגישות שלי עם הקהילות היהודיות בארצות הברית אני רואה את הקשר עם ישראל", אמר וקנין, "הקשר הזה הוא כמו רקמה אנושית אחת חיה שקושרת את כולנו יחד כעם אחד. אני מאמין שהערובה שהמדינה תמשיך להתפתח ולהתגבר על אויביה תלויה באחדותנו באהבת ישראל. הקשר עם יהדות התפוצות ובפרט עם הקהילה הגדולה בארה"ב חשוב לנו מאוד ולכן קק"ל שותפים משמעותיים במצעד התמיכה בישראל בשדרה החמישית ובמיזמים ופרויקטים שמחזקים את הקשר הזה".

בכנס התראיין גם מנהל החטיבה לגיוס משאבים וקשרי חוץ בקק"ל רוני ויניקוב, והוא סיפר על מיזם בתי מורשת קק"ל שפועלים בפריפריה תחת חטיבת החינוך בארגון בניהולו של שר שלום ג׳רבי, "הקשר של קק"ל עם יהדות התפוצות הוא בעל משמעות אסטרטגית לארגון. בתי מורשת קק"ל זו דוגמא לחיבור הזה. קק"ל בונה במספר ערים בפריפריה בצפון ובדרום מרכז של חינוך בלתי פורמלי. זה מרכז שבני הנוער מקבלים כלים במגוון של תחומים, חינוך למצוינות, לערכים, הכנה לצבא, טכנולוגיה ועוד. זה כלי מדהים לצמצום פערים. בכל בית קק"ל כזה יש קהילה יהודית שעומדת מאחוריו. בבית שאן יש לנו את הקהילות מדרום אמריקה, בעכו ובקריית מלאכי - הקהילה באנגליה, במגדל העמק - הקהילה בהולנד, בשדרות - מקנדה ועוד. כך כל תרומה של יהודי התפוצות מגיעה ישירות לעשייה של פיתוח מדינת ישראל."