קים ג'ונג און
קים ג'ונג אוןצילום: רויטרס

בין הניסויים בטילים בליסטיים, מנהיג צפון קוריאה מתקשה להירדם. המודיעין הדרום קוריאני פרסם הערכה ולפיה מקלו של קים ג'ונג און הגיע בחודשים האחרונים עד ל-140 ק"ג, הוא צורך כמויות אדירות של סיגריות ואלכוהול, וסובל מבעיות שינה קשות.

יו סאנג-בום, חבר בוועדת המודיעין הפרלמנטרית של דרום קוריאה, סיפר בתדרוך לתקשורת כי ההערכה של שירותי הביון המקומיים הוא כי ג'ונג און העלה במשקל בצורה משמעותית בחודשים האחרונים, מה שהביא לשלל בעיות רפואיות איתן הוא מתקשה להתמודד.

"משקלו של קים ג'ונג און מוערך ב-140 ק"ג. נראה כי הוא גם עוסק בצריכה מוגזמת של טבק ואלכוהול ואוגר כמויות גדולות של סיגריות כמו מרלבורו. למעשה נראה כי קים ג'ונג און נכנס למעגל קסמים של הסתמכות על שתייה ועישון סיגריות, מה שגורר הפרעות שינה משמעותיות. הוא נראה עייף עם עיגולים שחורים ברורים סביב עיניו במהלך הופעתו הפומבית ב-16 במאי. קים ג'ונג און אוגר גם תרופות כגון זולפידם, לטיפול בנדודי שינה", סיפר יו סאנג-בום.

לצד הפרעות שינה ושימוש לרעה בסיגריות ואלכוהול, סוכנות הביון הדרום קוריאנית טענה כי אובחנו סימנים על פרקי הידיים או זרועותיו של מנהיג צפון קוריאה.

ההערכה המודיעינית היא כי מדובר בשריטות שעלולות לנבוע מצלקות שנגרמו עקב בעיות עור הקשורות ללחץ או תגובה אלרגית כלשהי.

בחודשים האחרונים נעדר מנהיג צפון קוריאה ממספר אירועים פומביים, מה שהעלה את החשד כי הוא סובל מבעיות רפואיות קשות. בתקשורת הצפון קוריאנית הממלכתית דחו את הטענה וציטטו את ג'ונג און שאמר כי "הוא נותר ער מדי לילה עד 5 לפנות בוקר על מנת לעבוד".