זירת הרצח ביפיע
זירת הרצח ביפיעצילום: מד"א

גורמים בקואליציה מאשימים בשיחה עם ערוץ 7 את השב"כ, ראש הממשלה בנימין נתניהו והמל"ל בעיכוב חוק השב"כ שיאפשר לשב"כ לסייע למשטרה במאבק בפשיעה פלילית בכלל, ובפרט בפשיעה במגזר הערבי.

בשב"כ אמרו התגובה: "השב"כ פועל לסיכול טרור וריגול. בשנה האחרונה פעל בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, במקרים רבים במגזר הערבי, בדגש על התפר שבין הפלילי ללאומני. מעבר לכך איננו מתייחסים לנאמר בדיונים סגורים". מלשכת רה"מ לא נמסרה תגובה.

בכפר יפיע נרצחו בצהריים חמישה בני אדם מוקדם יותר היום. הטבח אירע בעסק לשטיפת מכוניות ולפי המשטרה הרקע לאירוע הוא פלילי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ''אני מזועזע מהרצח הנורא ליד נצרת. אנחנו נחושים להפסיק את שרשרת הרציחות הללו. נעשה זאת לא רק בתגבור המשטרה, אלא גם בסיוע של השב"כ. אני נחוש להכניס את השב"כ כגורם מסייע למשטרת ישראל נגד הפושעים הללו, נגד ארגוני הפשע, נגד הרציחות הללו. קיימתי שורה של ישיבות כבר השבוע בנושא הזה עם גורמי הביטחון, המשפט והמשטרה, ואני מתכוון להמשיך בשבוע הבא ולהגיע לתוצאה מהירה".

חובש בכיר עאטף סאלם ופראמדיק מאור אטגדי מיחידת האופנועים של מד"א סיפרו: "הגענו למקום בכוחות גדולים וראינו שמדובר בזירה קשה מאוד. חמישה פצועים שכבו מחוסרי הכרה וסבלו מפציעות קשות בגופם. הכנסנו את הפצועים לאמבולנסים ולניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים כשמצבם אנוש".

שעה קודם לכן, ילדה כבת 3 נפגעה באורח קשה מכדור תועה באירוע אלימות בכפר כנא. צוות מד"א העניק לה טיפול רפואי ופינה אותה למרכז הרפואי בפוריה. גבר כבן 30 פונה גם הוא לבית החולים לאחר שנפצע באורח קשה מירי באירוע.