נס באמזונס: 40 ימים לאחר שהמטוס עליו היו התרסק, נמצאו ארבעה ילדים קטנים במעבה יערות האמזונס בקולומביה כאשר הם במצב רפואי טוב.

נשיא קולומביה גוסטבו פטרו סיפר לכלי התקשורת במדינה כי ארבעת הילדים, בני 13, 9, 4 ובת שנה אחת בלבד, נמצאו ביום שישי בערב על ידי כוחות החילוץ שחיפשו אחריהם במשך 40 הימים מאז התרסקות המטוס. אגב, אמם של הילדים נהרגה בהתרסקות המטוס.

"הילדים היו כולם ביחד כאשר נמצאו. הם הפגינו דוגמה של הישרדות מוחלטת שתיזכר בהיסטוריה. הם ילדים של הג'ונגל, ועכשיו הם ילדים של קולומביה", אמר פטרו. מיד עם גילוי ארבעת הילדים על ידי כוחות ההצלה צייץ הנשיא הקולומביאני תמונה של הילדים מטופלים במעבה היער לצד הכיתוב "שמחה לכל המדינה!".

זמן קצר לאחר שנמצאו במעבה האמזונס עברו הילדים הקטנים בדיקה רפואית על ידי רופאים שהיו בכוחות החילוץ שחיפשו אחריהם, והועברו לבית חולים מקומי להמשך הטיפול. הם נראו כחושים ורזים, אך לדברי נשיא קולומביה הם היו במצב רפואי משביע רצון. ההערכה היא כי הם הצליחו לשרוד בעזרת פירות שצמחו על השיחים ביער ועלים שונים.

כמו כן, הם הצליחו להגיע ככל הנראה לחבילות מזון שהצניחו כוחות ההצלה ביערות האמזונס בתקווה לסייע לילדים שנעלמו. "הילדים חלשים, זקוקים לאוכל ומצבם הנפשי יוערך. תנו לרופאים לבצע את ההערכה שלהם ואנחנו נדע הכל", אמר פטרו, שסיפר כי במהלך שהותם ביעד הם נאלצו להגן על עצמ מפני כלב תוקפני ששוטט ביער.

כוחות ההצלה הצליחו להתחקות אחר עקבותיהם של הילדים לאחר שמצאו עקבות ובהם חיתול מלוכלך, בקבוק ועקבות של רגליים קטנות.

סבתם של הילדים, פאטימה ולנסיה, אמרה לאחר חילוצם כי "אני אסירת תודה, גם לאמא אדמה, שהם שוחררו לחופשי. הבכורה מבין ארבעת האחים היתה רגילה לטפל בשלושת האחרים כשאמם הייתה בעבודה, וזה עזר להם לשרוד בג'ונגל. היא נתנה להם קמח ולחם קסאווה, כל פרי בשיח, הם ידעו מה הם חייבים לצרוך", אמרה ולנסיה.