דג'וקוביץ'. היסטוריה
דג'וקוביץ'. היסטוריהצילום: רויטרס

אליפות צרפת הפתוחה היא אחת האליפויות שמזוהות יותר מכל עם הטניסאי הספרדי רפאל נדאל, כשזה הניף לא פחות מ-14 פעמים את הגביע הצרפתי.

היום (ראשון) דווקא היריב הגדול ביותר שלו, נובאק דג'וקוביץ' הסרבי הוא שחתום על היסטוריה באליפות היוקרתית בצרפת, כשזה זכה אמנם רק בפעם השלישית בטורניר היוקרתי אך זכיה זו הינה התואר גרנד-סלאם ה-23 שלו ובכך קבע היסטוריה גדולה כשהפך לשיאן תארי הגרנד-סלאם ועקף את לא אחר מאשר נדאל עצמו.

אל הטורניר הנוכחי הגיע דג'וקוביץ' עם תיקו מול נדאל בתארי גרנד-סלאם, כשהשניים החזיקו ב-22 תארים כאלו. הסרבי ניצל את חסרונו של נדאל בטורניר בשל פציעה אותה הוא סוחב, ועם הזכיה היום בתום ניצחון בגמר הטורניר על קספר רוד הנורבגי בשלוש מערכות, הביאו אותו לתואר גרנד-סלאם ה-23 שלו, אחד יותר מזה של נדאל.

דגו'קוביץ' עושה היסטוריה כשהוא הופך לשיאן תארי הגרנד-סלאם כמו גם לזוכה באליפות צרפת הפתוחה הכי מבוגר, שיא שכנראה ייקח לו זמן רב עד שיישבר מחדש, אם בכלל.

נדאל פרגן לסרבי, כשכתב: "ברכות על ההישג המדהים. 23 זה מספר שלפני מספר שנים היה נראה בלתי אפשרי לחשוב עליו, אבל עשית את זה! תהנה עם המשפחה והקבוצה שלך".

גם המפסיד בגמר, קספר רוד, ברך את הסרבי כשאמר: "עוד יום, עוד שיא עבורך. עשית היסטוריה. זה קשה להסביר כמה אתה טוב. ברכותיי, אתה השראה לכל כך הרבה אנשים. אני שמח שאני האדם הראשון שמברך אותך במעמד הזה".