ישיבת חירום
ישיבת חירוםצילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה הערב (א') להיערך לשילוב השב"כ במלחמה במשפחות הפשע במגזר הערבי.

ההנחיה ניתנה בתום ישיבת חירום שכינס ראש הממשלה נתניהו לבחינת רתימת השב"כ למלחמה במשפחות הפשע. במהלך הדיון הוצגו עמדות שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל, ומשרד המשפטים, כמו גם עמדות השרים.

ראש השב"כ רונן בר אמר בדיון כי "הכנסת השב"כ יכולה לעשות נזק. השמיכה שלנו קצרה, זה יבוא על חשבון סיכול טרור". היועמ"שית מיארה טענה כי "הכנסת השב"כ יכולה לחשוף תרגילי חקירה". השר בן גביר: "זה לא נכון. ניהלתם משפטים בתיקים שהשב"כ חשף והוצאתם תעודת חיסיון. אין לזה בעיה".

לפי הדיווח בכאן חדשות, פרקליט המדינה אייסמן אמר בדיון: "גם אנחנו מתנגדים להכנסת השב"כ לחקירות".

בסיום הישיבה הטיל רה"מ נתניהו על ראש המל"ל, צחי הנגבי, לגבש המלצות אופרטיביות, אשר יוצגו בדיון המשך בשבוע הבא. בנוסף תוקם ועדת שרים בראשות ראש הממשלה לענייני המגזר הערבי.

לאחר הישיבה שוחח ראש הממשלה עם ראש מועצת יפיע, מאהר ח'ליליה, בה נרצחו 5 בני אדם ביום חמישי האחרון. ראש הממשלה הביע תנחומיו בפני ראש המועצה ואמר כי הממשלה נחושה להילחם במשפחות הפשע על מנת להשיב את השקט בחברה הערבית.

בדיון היום השתתפו שר המשפטים יריב לוין, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, ראש השב"כ רונן בר, ראש המל"ל צחי הנגבי, ראש הסגל צחי ברוורמן, מזכיר הממשלה יוסי פוקס, המזכיר הצבאי של רה"מ אלוף אבי גיל, היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי, סגן ראש השב"כ, ראש זירת ישראל בשב"כ, היועץ המשפטי של השב"כ, היועץ המשפטי של המל"ל ופרקליט המדינה העו"ד עמית איסמן.