עורך הדין עמית בכר
עורך הדין עמית בכרצילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

עורכת הדין זהבה גור פנתה למנכ"ל הרשות לניירות ערך, עודד שפירר, בדרישה לחשוף את ההליך המשמעתי שהתקיים נגד עורך הדין עמית בכר המתמודד לראשות לשכת עורכי הדין.

בכר עבד בעבר בפרקליטות מיסוי וכלכלה תחת פרקליטת המחוז עו"ד ליאת בן ארי שהיתה הממונה עליה. גור כתבה למנכ''ל הרשות לניירות ערך כי "במסגרת תפקידו טיפל בכר בתיקו של מר נוחי דנקנר. במהלך הטיפול נמצא כי הדליף חומרי חקירה חסויים לצדדים שלישיים. על פי פרסומים התנהל נגד בכר הליך משמעתי שהסתיים בנזיפה".

לקראת הבחירות לראשות לשכת עורכי הדין שייערכו בעוד כשבוע, עו"ד גור טוענת כי ישנה "חובה ציבורית לחשוף בפני הציבור את פרטי ההליך המשמעתי על מנת שציבור הבוחרים יידע לכלכל את צעדיו נכונה.

"בנסיבות כאמור קיימת חשיבות לחשוף לציבור בין היתר כיצד התנהל ההליך? מי קיבל את ההחלטה לקיים הליך משמעתי? מי היו הגורמים שהיו מעורבים בהליך? מה היו החשדות שיוחסו לעו"ד בכר?'', שאלה עו"ד גור במכתבה וביקשה להיענות לבקשתה בדחיפות.

ממטה עמית בכר נמסר: "לא היו דברים מעולם. עבריין מורשע שהקליט שופטים ופרקליטים, מנסה להפיץ פייק ניוז ומנהל קמפיין שקרי שייענה בתביעת לשון הרע כנדרש. בתור מי שמתיימר בציניות להרים את נטל השקיפות, אנחנו מציעים למר נוה לחשוף במיידית את תוכן השיחות וההקלטות שעמדו במרכז חקירות השחיתות בעניינו. אסור לתת לעבריין מורשע ועבריין אתיקה לחזור למקום הפשע".

מהרשות לניירות ערך נמסר: "רשות ניירות ערך קיבלה את הפניה בנדון הבוקר ותשיב עליה לאחר שתבחן אותה".