אופק ביום המרגש
אופק ביום המרגשצילום: מד"א

צוות אמבולנס המשאלות של מד"א הגשים אתמול (א׳) את משאלתו של אופק כהן שמאושפז מזה 4 חודשים במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית. אופק בן ה-3, ביקש לצאת לראשונה מהמחלקה לטיפול נמרץ לב, ולבקר את הג׳ירפות והפילים בספארי ברמת גן.

אופק, תושב רמלה, שמחובר למשאבת לב מלאכותית (LVAD) וממתין להשתלת לב, נמצא במצב מורכב ומסכן חיים שלא מאפשר לו לצאת מחדרו בבית החולים. לכן, התגייסו צוות אמבולנס המשאלות של מד"א פראמדיקית יונת דסקל והחובשים נתנאל אנגל ויענקי רוזנפלד, יחד עם צוות המחלקה לטיפול נמרץ לב ילדים בשניידר - ד"ר אורית מנור שולמן והאחות אלדה עזריה אברמוב - ויחד הגשימו לאופק את משאלתו.

בסוף הביקור הפתיעו את אופק צוות אמבולנס המשאלות של מד"א וצוות המרכז הרפואי שניידר בביקור בתחנת כיבוי והצלה ברמת גן. בדרכם חזרה לבית החולים העניקו לאופק בובת ג׳ירפה, החיה שהתרגש ביותר לפגוש, ותלווה אותו עד שיזכה בלב חדש ויוכל להשתחרר מבית החולים.

פראמדיקית באמבולנס המשאלות של מד"א יונת דסקל: "זכינו להגשים משאלה מיוחדת לאופק המדהים בן ה-3. אחרי 4 חודשים בחדר במחלקה לטיפול נמרץ התרגשנו מאוד ללוות אותו לפגוש את בעלי החיים שכל-כך אוהב. באמצעות אמבולנס המשאלות אנחנו זוכים להעניק רגעים יפהפיים, מלאי שלווה ושפיות לחולים וסובלים ממחלות קשות ומשפחותיהם. המפגשים שלנו, הצוות, עם החולה או המטופל ממלאים אותנו בכל פעם מחדש בתחושת שליחות. זו באמת חוויה מדהימה שאין שנייה לה."

ד"ר אורית מנור שולמן, רופאה בכירה ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר לרפואת ילדים: "היה מרגש לראות את השמחה של אופק ואמו רונית, ביום החוויתי שהעניקו לו מתנדבי אמבולנס המשאלות. רגע של חוויות ילדות, ספארי גן שעשועים ותחנת כיבוי אש, לילד ששוהה בבית החולים פרק זמן ממושך. השקפת העולם של יחידת טיפול נמרץ לב, רופאים, סיעוד, עו"ס וצוות חינוכי היא לנסות לחזק את הילד ומשפחתו, ולא החולה. כמה חשוב ומעודד לפגוש אנשים טובים באמצע הדרך."

רונית כהן, אמו של אופק: "היום הזה היה מרגש ביותר, אופק לא יצא מהשערים של בית החולים 4 חודשים, וכל כך התלהב מעצם הכניסה לאמבולנס. גם בשבילי לראות אותו מחוץ לכותלי בית החולים זה מאוד מאוד מרגש. זה פשוט עוצר את הלב. אופק בעצם חי בבית החולים, לראות אותו בחוץ כמעט היה כמו לפגוש ילד אחר. אני מודה לצוות הרפואי במרכז שניידר לרפואת ילדים ולצוות אמבולנס המשאלות של מד"א, לא רק שהם נרתמו להגשים את המשאלה שלנו, אלא גם עשו את זה ברגישות ואהבה."