רוטמן, קלנר, סוכות וקרויזר
רוטמן, קלנר, סוכות וקרויזרצילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרסום ראשון: לוועדת האתיקה של הכנסת הוגשה תלונה נגד ארבעה חברי כנסת מהקואליציה בעקבות החגיגות עם ביטול חוק ההתנתקות לפני מספר חודשים.

את התלונה הגישו חברי הכנסת ולדימיר בליאק ומטי צרפתי הרכבי מ'יש עתיד' נגד חברי הכנסת שמחה רוטמן, אריאל קלנר, צבי סוכות ויצחק קרויזר.

"הננו מרגישים עצמנו חייבים להגיש קובלנה זו עקב ביזויה של הכנסת ועקב הזילות כלפי המשכן המכובד בו מתנהל בית המחוקקים של מדינת ישראל", כתבו הח"כים המתלוננים.

בתלונה מציינים הח"כים מיש עתיד את החגיגות עם ביטול חוק ההתנתקות שכללו, "מחיאות כפיים במליאה, צעקות וקריאות אשר אינו ראוי, אינו מכובד ואינו הולם את כללי המשכן והמליאה".

בהמשך מציינים השניים בתלונה אירוע נוסף שהתרחש ברחבת הכנסת: "החלה מסיבה המונית, שכללה ריקודים, שירה אדירה, קריאות וכן מזיגת ושתיית אלכוהול ברבים. את ההילולה והמשתה שלהבו וקידמו חברי כנסת מכהנים", נכתב בתלונה שמנתה את ארבעת הח"כים, רוטמן, קלנר, סוכות וקרויזר.

"אירוע מעין זה אינו הולם את כבודו של הבית ולא את כבודה של הכנסת. השתתפותם של חברי הכנסת האמורים באירוע מעין זה מפר באופן חד משמעי את כללי האתיקה".

לסיום מציינים המתלוננים כי "על מנת למנוע אירועים מבזים דומים ולמתוח קו ברור בין המותר והאסור במשכנה של הכנסת, נבקש להגיש קובלנה זו נגד חברי הכנסת אשר השתתפו, ולדרוש כי יוחלט שהם הפרו בהתנהגותם המתוארת את כללי האתיקה וכי יינקטו נגדם הצעדים המחוייבים".