סטריטבול פתח תקווה חוזר בפעם השישי
סטריטבול פתח תקווה חוזר בפעם השישיצילום: דוברות עיריית פתח תקווה

עיריית פתח תקווה תקיים זו השנה השישית את סטריטבול פתח תקווה 3*3 כאשר הפעם האירוע המרכזי של הטורניר יוקדש לזכרו של מי שאחראי בין היתר על קידום הכדורסל הישראלי בכלל וכדורסל הנשים בעיר פתח תקווה בפרט.

בין התאריכים 20-21.6.23, ימים שלישי ורביעי, החל מהשעה 17:00, יתקיים בפארק יצחק אוחיון שבפתח תקווה, טורניר 'סטריטבול פתח תקווה' המסורתי.

תהיה זו הפעם השישית בה הטורניר מתקיים כשזה נערך ביוזמת אגף הספורט העירוני ובהפקת חברת אלטרנטיבה 1.

על פי ההערכות, מאות כדורסלניות וכדורסלנים, מקצועיים וחובבנים, במגוון קטגוריות גיל שונות, צפויים ליטול חלק בעשרות המשחקים שייערכו ב-8 מגרשים, בימי התחרות. לא רק כדורסלנים מקצועניים ייקחו חלק בטורניר שיתקיים באם המושבות אלא כי במקביל למשחקי הסטריטבול, ייערכו במגרש המרכזי תחרויות כדורסל אטרקטיביות לכל המשפחה ובניהן תחרויות קליעה ייחודיות שיהיו פתוחות גם לקהל הרחב, תחרויות שלשות, הטבעות ועוד.

השנה, האירוע המרכזי של סטריטבול פתח תקווה, יוקדש כאמור לזכרו של מי שהיה אחראי על קידום הכדורסל הישראלי וכדורסל הנשים בעיר פתח תקווה, בני סלע ז"ל, מייסד ויו"ר קבוצת הנשים של הפועל פתח תקווה בכדורסל וממקימי עמותת הפועל פתח תקווה ב-1989. סלע ז"ל הוא אביהם של איש התקשורת הוותיק ערן סלע ושל גיל סלע, כדורסלן עבר בליגת העל והיה לדמות מפתח בעיר פתח תקווה.

הטקס לזכרו של סלע ז"ל יתקיים ביום רביעי, 21.06.23 בשעה 19:00 במעמד ראש העיר רמי גרינברג, מאמנים ושחקני עבר מהכדורסל הישראלי, בני משפחה וחברים.

זו לא הפעם הראשונה בה בפתח תקווה זוכרים את אלה שעשו ופעלו, כאשר בשנים האחרונות עיריית פתח תקווה מקיימת במסגרת הסטריטבול טקסי הוקרה למאמנים, מנהלים ולשחקני עבר אשר תרמו באופן משמעותי לקידום הספורט בישראל ובפרט בפתח תקווה, כאשר בשנה שעברה קיימה העירייה טקס הוקרה מרגש לשלמה (מומו) לוצקי, כדורסלן העבר של מכבי פ"ת ונבחרת ישראל, ומנהלה המיתולוגי של נבחרת ישראל בכדורסל במשך 22 שנה, על פועלו הרב לקידום ענף הכדורסל.

ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג, אמר על האירוע המסורתי שיתקיים בפעם השישית כי "סטריטבול פתח תקוה הפך למסורת ספורטיבית בעיר. זוהי חוויה מהנה וחגיגה ספורטיבית במיטבה, בה לוקחים חלק כל התושבים, בכל הגילאים, כל אלה ש`חיידק` הכדורסל דבק בהם".

על ההוקרה לפעילותו של בני סלע ז"ל, אמר ראש העיר גרינברג כי "השנה במסגרת תחרות הסטריטבול נקיים אירוע לזכרו של בני סלע ז"ל, מהדמויות המרכזיות שעיצבו את הכדורסל בעיר ושימש יו"ר הפועל פ"ת בכדורסל נשים, וממקימי העמותה של הפועל פ"ת. נמשיך לקיים אירועי ספורט מהנים ומגוונים לרווחת כלל הציבור".