אלדד יניב, פאנליסט תוכנית "הפטריוטים" בערוץ 14, חשף הערב (שני) כי במהלך חקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תודרכו עיתונאים וראשי מחאת השמאל על ידי בכירים במשטרה.

"אנחנו היינו מתודרכים, לא בהנדסה לאחור אלא בזמן אמת – אנחנו היינו מתודרכים באופן קבוע על ידי בכירי החוקרים במשטרת ישראל, לא רק עיתונאים", אמר יניב והבטיח כי בעתיד יחשוף את זהות המתדרכים: "אני אחשוף את השמות יותר מהר ממה שאתה חושב, אני לא מתמודד כמו אפי נווה. אני לא רק אחשוף אותם – אני גם אדאג שאף אחד לא יוכל להכחיש את זה. אנחנו תודרכנו בזמן אמת איך נראים התיקים, מי הולכים לסגור עדי מדינה ומה יש בתיקים".

"לא תדרכו רק עיתונאים, תדרכו גם פעילים בולטים במחאה", הסביר יניב. "הם רצו לגייס אותנו כדי לעשות פה שינוי פוליטי במדינה, אותי זה שירת כי אני האמנתי שמה שהם אומרים לי זה נכון. אני נלחם על השחיתות מ-2010, ואם מסבירים לי החוקרים הכי בכירים במשטרת ישראל על קו אספקה שיש נגד נתניהו, על קבלות, חשבוניות, על הטיית רגולציה במיליארד ו-800 מיליון, אני מאמין לדברים האלה. כשתתי ניצבים במשטרה מתדרכים אותי אני מאמין לדבר הזה, אני חושב שגם אתה היית מאמין לזה".

"ההיסטוריה שלי ידועה, אני לא משאיר אצלי מידע. בדיוק כמו שחשפתי הכל בעבר אני אחשוף את זה גם בהווה, המתן קצת בסבלנות. נגדי לא מגישים תביעות דיבה ולא במקרה, כי כשאני חושף את זה האדמה רועדת", אמר לסיום.

שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן צייצה בתגובה לדברי יניב: "לאור החשיפה הבלתי נתפסת של אלדד יניב בערוץ 14, לפיה הוא ופעילי מחאה נוספים מהשמאל תודרכו בפרטי חקירת נתניהו מתוך מטרה מוצהרת מטעם בכירי המשטרה להפיל את ראש ממשלה מכהן מהשלטון- יש לפתוח בחקירה מיידית נגד רוני אלשיך, אביחי מנדלבליט ושי ניצן על ניסיון מעשי לביצוע הפיכה שלטונית".