תחנת רכבת
תחנת רכבתצילום: ISTOCK

סערה ברשתות החברתיות לאחר שפורסם כי רכבת ישראל הקצתה ביום שישי האחרון רכבת פרטית לאורחי חתונה מתחנת סבידור מרכז לכפר ויתקין.

הרכבת יצאה בשעה 13:30 מתחנת הרכבת סבידור מרכז תל אביב, הישר אל היקב שבו התקיים האירוע.

האורחים נסעו לחתונתם של סתיו בלוגולובסקי, בנם של בעלי יקב ויתקין, והכלה עמית תומר, עיתונאית כלכלית בגל"צ ובתו של נשיא התאחדות התעשיינים, יו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל והבעלים של חברת התרופות אוניפארם ד"ר רון תומר.

הגולשים ברשתות מתחו ביקורת על כך שרכבת ישראל בוחרת לתעדף בעלי ממון במקום לתגבר יותר את תנועת הרכבות ולשרת את עשרות אלפי האזרחים הפשוטים.

הכלה הגיבה לביקורת והסבירה: "כשהתחלנו לתכנן את האירוע שמענו לראשונה ממפיק אירועים על השירות להשכרת רכבת של רכבת ישראל, ולא האמנו שיש דבר כזה".

לדבריה, "אבל כשהבנו שזה קיים, לציבור הרחב, החלטנו שאנחנו חייבים את זה באירוע שלנו. העדפנו לחסוך מאות מכוניות על הכביש, אקולוגית ומבחינת פקקים ליתר הנהגים. היה לזה מחיר, 15 אלף שקלים כולל מע"מ. מראש תכננו לקחת הסעות, החתונה הייתה ביקב של ההורים של בן זוגי. עבורנו ההפרש היה שווה את זה".

עמית הגיבה לדיווחים על כך שבמיוחד עבורם נפתחה תחנת הרכבת בכפר ויתקין שהייתה סגורה במשך 20 שנה: "תחנת ויתקין לא הושמשה, בניגוד לפייק ניוז שהופץ, אורחינו לא זכו להשתמש בה אלא ירדו באמצע שומקום במדרגות מאולתרות. זה נעשה במקרים נוספים", כתבה לסיום".