טל שמידט
טל שמידטערוץ 7

המשפט ששינה לי את החיים

"יצא לך לפגוש נשים גם בנות שבעים פלוס שמספרות לך שהם לא מכירות את עצמן?", שאלתי את טל שמידט.

"נשים מכל הגילאים ובכל המגזרים, מגיל עשרים ועד שמונים, שמספרות שרוב ככל ימיהם הן היו עסוקות בלרצות אחרים, את המשפחה, הילדים, והסביבה הקרובה והרחוקה. נשים שלא יודעות להגיד מה הן מרגישות בפנים, מה הן רוצות, מה החלום שלהם והברכה הייחודית שהן צריכות להביא לעולם", משיבה טל.

"אני נפגשת עם נשים כאלו, ולצערי הרבה מידי כאלו, וזה כואב. מאד כואב. הכאב הזה ביחד עם חווית האושר העצומה להיות חלק במסע הפנימי של נשים לעבר עצמן - זה מה שנותן לי את הדרייב לכל מה שאני עושה"

מי שעדיין לא מכירה, ממש לא כדאי לפספס: טל שמידט, מנהלת בית הספר לאימון בגישה טיפולית, אוטוריטה של ממש בכל התחום של עולם הנפש מתוך חיבור לתורה מבפנים.

ביום שלישי, 20.6 יתקיים אימון לייב עם טל שמידט. אם את רוצה לצאת למסע על מנת להיות את באמת במאה אחוז של הנשמה שלך - כאן אפשר להירשם

אז מאיפה הכל התחיל אצלך?

"עד גיל 17 וחצי הייתי נערה מאד פעילה, הקמתי סניף נוער, ניהלתי את הקיוסק בשמינית, הייתי פעילה בלימודים ובמעגלים חברתיים שונים, כישורים שונים שלו באו לידי ביטוי, אבל רק בעיה אחת 'קטנה' היתה: אני לא הייתי שם, לומר על הלב שלי שהוא 'שבר כלי' זה היה ממש מחמאה. עד לאותו בוקר, שכבר לא הייתי מסוגלת להיות בלי להיות, ברחתי מהאולפנא למרכז 'יד לבנים' בעיר, ושם בכיתי את נשמתי. באותה תקופה, ועד היום, הייתי מאד מחוברת לאדמו"ר מפיאסצנה, והספר שלו 'הכשרת האברכים' ליווה אותי לכל מקום. כשנרגעתי קצת מהבכי, פתחתי את הספר, ומצאתי שם משפט ששינה לי את החיים: "כי איך יוכל החי להכחיש את אשר בקרבו חי?" - המשפט הזה נכנס לי כמו חץ ללב, שינה לי ולאלפי נשים שליוויתי ולימדתי מאז ועד היום, את החיים לבלי היכר.

המשפט הזה זעזע אותי, כשדמעות זולגות מעיני הבנתי: אם אני חיה: אוכלת, נושמת, פעילה, עושה - אז איך אני יכולה להכחיש את מה שאני מרגישה בפנים? את העולם הפנימי שלי?

מאותו רגע יצאתי למסע, מסע לעבר הנשמה שלי. את האוצרות שגילית במסע הזה אני משתפת עם נשים רבות שאני מלווה באופן אישי, ועם התלמידות של בית הספר לאימון בגישה טיפולית שלאחר החגים פותח את שעריו למחזורים השמיני והתשיעי בע"ה".

שמעתי שפתחת פודקאסט חדש?

"כן נכון! מהלך ממש מרגש בשבילי. קראתי לפודקאסט: "להיות. את. באמת" - שלוש מילים שמבחינתי אומרות המון, ושולחות אותנו לבירור ומסע לעבר הנשמה שלנו:

"להיות" - את נוכחת בחיים שלך? יש מקום לחלומות שלך? לרצונות שלך? לרגשות שלך?

"את" - הצורה שאת חיה היום הוא בגלל מי שאת או בגלל אחרים? אם היית על אי בודד, גם היית פועלת כמו שאת פועלת היום? אלו דברים בחיים שלך את עושה בגלל אחרים, ואלו דברים את עושה מתוך המקום הפנימי שלך? מי בוחר את החיים שלך- את או הסביבה (הקרובה והרחוקה…)?

"באמת" - האמת היא שכל אחת מאיתנו היא בת של מלך, ויש בה חלק אלוק ממעל ממש. וכאן השאלה היא: את חיה בכמה אחוזים מהנשמה שלך את משתמשת? את מרגישה טובה ושווה רק בגלל מי שאת? את חיה כמו שאת מאמינה שאת ראויה לחיות? את בכלל מאמינה שאת ראויה?

אם אחת מהשאלות האלו מזיזות אצלך משהו מבפנים - את מוזמנת להצטרף אלי ולעוד מאות נשים נוספות, באימון לייב שאקיים בס"ד ביום שלישי הבא (20.6) דרך הזום.

מה לגבי בנות החמישים- שישים-שבעים, לא עדיף לוותר על החלום…?

גם להם לא מאוחר, כי ה' לא מוותר על אחת. אבל לא חייבים לחכות עד שם, לא משנה באיזה גיל ומצב את נמצאת - את חייבת את זה לעצמך, לנשמה שלך, להכיר את האני שלך, לא להתכחש לעולם הפנימי שלך, ולתת לך להיות את באמת.

זכיתי ללוות נשים שעברו את גיל 70 וזכו בס"ד להגיע לחלום חייהן בתקופת ליווי קצרה, וכן! יש לנו תלמידה שתיכף מסיימת את מחזור 5- והיא עברה את גיל 70! כל שבוע מחדש היא מספרת בהתרגשות שהיא הייתה בהמון קורסים בחיים שלה- וכלום לא השתנה בתוכה בצורה משמעותית, וכאן היא מרגישה שהיא נולדה מחדש…. ופעם ראשונה שהילדים שלה אומרים לה- "אמא, תודה שנרשמת לתוכנית של טל, יש לנו אמא חדשה!"

גם נשים בגילאים היותר צעירים- אין שום סיבה בעולם שלא תהיי מי שאת רוצה להיות. וההכי מדהים- שהמסע הפנימי בנפש- הוא לא תלוי גיל, הוא תלוי בחירה!

ביום שלישי, 20.6 יתקיים אימון לייב עם טל שמידט. אם את רוצה לצאת למסע על מנת להיות את באמת במאה אחוז של הנשמה שלך - כאן אפשר להירשם