השר יועז הנדל
השר יועז הנדלצילום: ערוץ 7

השר לשעבר יועז הנדל חושב שהתנהלות הממשלה היא שמביאה למפלתה באירועים כמו ההצבעה על נציגי הכנסת לוועדה למינוי שופטים.

"העיוות היה מלכתחילה במחשבה שהרפורמה יותר חשובה מהמשילות, הימין הכלכלי, ההתיישבות, ההגנה על המולדת והתגייסות לצבא. לפני חצי שנה אף אחד ממי שהצביע למפלגות הקואליציה לא ידע להגיד מהי פסקת התגברות. צריך להיות עיוור כדי לא לראות שהאתגרים המרכזיים של מדינת ישראל לא נמצאים בוועדה למינוי שופטים. כולם יושפעו מנושא המשילות בנגב ובגליל, אם ימשיכו להתגייס פחות ופחות, אם הריבית תמשיך לטפס. אלה הנקודות שאמורות להטריד את תושבי מדינת ישראל", אמר הנדל בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "הרפורמה המשפטית היא השוליים, אבל הכישלון הגדול הוא שהם אמרו שהם יכולים לטפל בדברים יותר טוב וזה לא קורה. כרגע יש היעדר כיוון כללי. אפשר להאשים את אהוד ברק ואת המפגינים, אבל בסוף למפקד יש אחריות".

לדעת הנדל, "הרפורמה המשפטית מתה בגלל שהיא נולדה בחטא. היה פה היבריס גדול, שילוב של חזירות מסוימת בתחום הדת והמדינה, ורצון לאכול את כל העוגה ולהכניס אצבע ליריב. במקום לנהל תהליך מושכל ומוגדר. במקום לקחת את האנרגיה הטובה שהייתה ליצירת הסדר מכונן, עסקו בקשקושים בתקשורת".

הוא תקף בחריפות את ההתנהלות האידיאולוגית של מפלגת הליכוד. "מי שרקד ביום אחרי ההכרזה על החלת החוק ביהודה ושומרון ואמר ׳מחר זה יקרה תאמינו לי׳, אני מעריך שגם רקד עכשיו וטען שהרפורמה המשפטית תעבור. בשני הריקודים הללו, עדיף תמיד להסתכל על מבחן התוצאה ולא מבחן הדיבורים. במבחן הדיבורים הליכוד היא המפלגה הכי ימנית שיש, במבחן המעשים אני חושב שאפשר להשוות אותם רק למרצ".