התמונה התגלתה לבסוף כזיוף. אילוסטרציה
התמונה התגלתה לבסוף כזיוף. אילוסטרציהצילום: iStock

האם לאחר למעלה מאלף וחמש מאות שנה תעלומת המפלצת מלוך נס קרובה להיפתר? דיווחים אודות גלי חום באזור האגם המפורסם מעלים חששות בקרב התושבים אך גם תקווה לפתרון התעלומה.

לפי הדיווחים ברשת BBC, אגם נס, או לוך נס בשפה המקומית, מושפע מהחום הכבד השורר באזור ומפלס המים שלו ירד לשיא שלילי של למעלה מ30 שנה. בימים האחרונים הטמפרטורה בסביבות האגם הגיעה עד לחום של 30 מעלות, וחלה התמעטות משמעותית במי הגשמים. חשיבות האגם לאזור קשורה לא רק למי השתייה אלא גם לתחנת הכוח שמשתמשת במי האגם על מנת לייצר חשמל.

אמנם, יחד עם החששות, יש מי שדווקא מעלה את האפשרות כי הירידה הדרסטית במפלס המים עשויה להוביל לפתרון התעלומה העתיקה על המפלצת במי האגם. על המפלצת, שזכתה לכינוי נסי, קיימות עדויות כבר לפני למעלה מ1,500 שנה, והיא שהפכה את האגם לאטרקציה תיירותית. עם המצאת המצלמה, התחילו לעלות גם צילומים ואף סרטונים של המפלצת, שעוררו את העניין סביבה גם לאחר שהתגלו כזיוף.

צלופח- המפלצת האמיתית?
צלופח- המפלצת האמיתית?צילום: iStock

בשנים האחרונות היו מספר מחקרים סביב האגם במטרה לפתור את התעלומה אחת ולתמיד. באחד המחקרים הוכנס סונאר לאגם שלא מצא עדות לגוף גדול במים, ומחקר אחר הוכיח כי קיומה של המפלצת לא אפשרי בעקבות מחסור במזון במערכת האקולוגית במקום. משלחת חוקרים שבחנה את האגם למעלה משנה אף טענה כי המפלצת היא בסך הכל צלופח ענק בעקבות חקירת הDNA שבמים.

בעוד כל המחקרים לא הובילו לירידה בפופולריות של המפלצת העתיקה, מעניין לראות האם התייבשות האגם עשויה להוביל לחשיפה חדשה או לשינוי משמעותי יותר בדעת הקהל בנושא.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!