יאיר שטבון הכריז על התמודדותו לראשות העיר אריאלוידאו: משה גלבר. תמונה: אילן בלטה

יאיר שטבון הכריז על התמודדות לראשות העיר אריאל תחת הסיסמה "אריאל, הדור הבא". לפני 5 שנים הוביל שטבון רשימה למועצת העיר וזכה להישג נאה של 2 מושבים.

לערב ההשקה הגיעו לתמוך חברי כנסת של הציונות הדתית בהם השר אופיר סופר, מיכל וולדיגר ומשה סולומון שפועלים עם יאיר למען העיר אריאל, אישי ציבור ואנשי צבא בכירים.

שטבון אמר בנאומו: "העיר אריאל גדלה בשנים האחרונות בקצב מדהים. אריאל היא בירת השומרון, בעלת מרקם תושבים נפלא. אך בעוד העיר גדלה, המנהיגות בעיר עדיין חושבת בקטן. כי לגדול זה לא רק במספר התושבים, אלא באיכות החיים ובשאיפה למצוינות. כולנו בעיר מתגעגעים כל כך למנהיגותו של רון נחמן, ראש העיר המיתולוגי שלנו. שנלחם בשביל העיר, הפך שולחנות והזיז הרים למענה. שידע לרתום את ממשלת ישראל ולהביא תקציבים ופרויקטים לעיר. המנהיגות הזו והאנרגיות האלה כל כך חסרות היום לאריאל".

"הערב, אני מכריז בפניכם - הגיע הזמן לחשוב שוב בגדול למען התושבים בעיר ולמען עתידם. הגיע הזמן לדור הבא באריאל. החלטתי להתמודד בבחירות הקרובות על ראשות העיר אריאל", אמר.

חברי כנסת באירוע
חברי כנסת באירועצילום: אילן בלטה

לדבריו, "את המנהיגות, ההישגים והיוזמה שהוכחתי בשדה הצבאי ובשדה החינוכי, אני מתחייב להביא גם לעשייה הציבורית למען תושבי העיר. את הניסיון והכלים שרכשתי בהובלת אנשים ומערכות מורכבות – ארתום למען אריאל, אבנה תנועה מרשימה של תושבי ותושבות העיר, מהקהילות השונות, ויחד ניקח את אריאל לדור הבא. כי הגיע הזמן".

עוד אמר: "אנחנו יוצאים הערב לדרך מרגשת שתסתיים בניצחון. יש לנו כל כך הרבה מה לעשות, ואני צריך כל אחד ואחת מכם איתי במסע הזה. בהצטרפות למטה המתנדבים שלנו. בתליית שלט במרפסת. באירוח חוג בית. אני קורא לכם לעשות הערב צעד קדימה ולהצטרף למסע המרגש הזה. רק יחד נוכל להבטיח שהעיר תממש את הפוטנציאל הגדול שלה. כי הגיע הזמן לקחת את אריאל לדור הבא".

שר העלייה והקליטה ח"כ אופיר סופר אמר באירוע: "אני מכיר את יאיר שנים רבות. אנחנו משתפים פעולה בימים אלה בקידום פרויקטים בתחום העלייה למען העיר אריאל. מדובר בשילוב נדיר של איש חזון ועשייה. לא בכל יום יש הזדמנות לבחור ראש עיר עם שילוב כזה של יכולות ומנהיגות".

הציבור
הציבורצילום: אילן בלטה

בעשר שנים האחרונות שימש שטבון כמנהל בית ספר ברשת אמי"ת, 7 שנים באמי"ת אלירז פ"ת וכיום מנהל את ישיבת אמי"ת ברוכין. את דרכו החינוכית החל כאשר מיד לאחר שחרורו מצה"ל נמנה על מקימי התכנית הציונית "מסע ישראלי". לפני 5 שנים הוביל שטבון רשימה למועצת העיר וזכה להישג נאה של 2 מושבים.

שטבון, בן 40, התחיל את דרכו כלוחם וכקצין ביחידת דובדבן, ומשמש כיום כסגן מפקד היחידה במילואים. במהלך שירותו הוביל שורה ארוכה של מבצעים בעומק שטח האויב.