אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

מנהל התעופה הפדרלי בארה"ב הודיע כי החל מאמצע שנת 2025, יחוייבו יצרניות המטוסים לבנות מחסום נוסף לפני תא הטייס הכל המטוסים החדשים.

לדברי בכירי מנהל התעופה הפדרלי, ההנחיה החדשה נועדה להקשות יותר על מי שמבקש לפרוץ אל תא הטייס ולהגביר את האבטחה על הטייסים והנוסעים במטוסים המסחריים. כיום מגנה רק הדלת על תא הטייס, אולם במקרים רבים היא מותרת פתוחה כאשר הטייסים יוצאים להפסקת שירותים או מקבלים את האוכל מהדיילות.

שר התחבורה האמריקאי, פיט בוטיג'ג', אמר כי "בכל יום, טייסים וצוותי טיסה מסיעים מיליוני אמריקאים בבטחה. היום אנחנו עושים צעד חשוב נוסף כדי לוודא שיש להם את ההגנות הפיזיות המגיעות להם".

לאחר חטיפת ארבעת המטוסים האמריקאים ב-11 בספטמבר 2001 וריסוקם על מגדלי התאומים, אימץ מנהל התעופה הפדרלי שורת תקנים לאבטחה מוגברת של מטוסים על מנת להגן על תא הטייסים והנוסעים מפני פריצה אפשרית לתא הטייס וחטיפת המטוסים. אחת הדרישות הייתה לנעול את דלת תא הטייס כאשר המטוס פועל, אלא אם כן נדרשים הטייסים לפתוח את הדלת על מנת לאפשר כניסה לגורמים מורשים כמו דיילים.

עם זאת, הדרישה להציב מחסום נוסף לפני תא הטייס תהיה עבור מטוסים חדשים שייוצרו החל מאמצע שנת 2025, ולא תכלול את צי המטוסים הנוכחי של חברות התעופה בעולם.