עירית לינור
עירית לינורצילום: יהושע יוסף

מלכת הימין המכונה לפרקים, עירית לינור, הודיעה לערוץ 12 שהיא תפסיק להופיע 'בפגוש את העיתונות' ותשאר בפטריוטים בערוץ 14.

זה נהדר לא רק בגלל שאני מכורה לתובנות שהיא נותנת לי בחדר האיפור על בגדים ונעלים וגם לא בגלל שהסלון של אמא שלה נראה בדיוק כמו זה של סבא וסבתא שלי אלא בגלל שההחלטה של לינור מוכיחה שוב עד כמה עמוק השינוי במפת התקשורת בישראל.

עירית מהחכמות והשנונות בישראל שמצליחה ברגע לנתח אירועים אקטואליים בדיוק ובהומור היא שחקנית חיזוק משמעותית לערוץ ששוחה נגד הזרם ונותן ביטוי לעמדות שלא היה להן מקום בערוצים אחרים.

במשך שנים היא ישבה לה באולפנים כנציגת הימין יחידה מול ארבעה פרשנים עם דעה מנוגדות והנה הגיע הזמן לבחור והיא בחרה להצטרף 'חד ערכית' למקום הכי טבעי לה עם פרשנים שמולם היא לא צריך להיאבק כדי להשמיע עמדה הפוכה אלא יכולה להתפלפל ולנתח מצבים בציניות והומור השמורים לה.

אם לפני חמש שנים היו אומרים לי שעירית לינור וחברים נוספים בערוץ יעדיפו להיות על המסך של 14 ולא 12 הייתי עונה למי שאמר זאת שהוא סהרורי.

מאז הרבה אחוזים זרמו בנהרות הרייטינג. התמיכה והחיבוק של הצופים התרחבו ולאט לאט ערוץ קטן שהתייחסו אליו כקיקיוני הפך לשחקן מרכזי.

התובנה הזאת שתם עידן ונפתח חדש מחלחלת לערוצים המקבילים. הם כבר לא העדיפות הראשונה של הוגי דעות ימניים שנמאס להם לחוש חריגים. וגם הצופים תודה לאל בוחרים בשלט.

הכותבת היא מגישה בערוץ 14