איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שיגר היום (ו') מכתב אישי לכלל השוטרים בישראל, בעקבות ההעלאה בשכר השוטרים.

"מהיום שנכנסתי לתפקידי, ואפילו קודם לכן, הבטחתי לשנות ולשפר את שכר השוטרים, להביא תקציבים חדשים למשטרה, לשפר את סביבת העבודה, והכי חשוב – לתת גב לכל השוטרים והשוטרות שלנו", הוא פותח את מכתבו.

"לכן, במהלך דיוני התקציב לשנת 2023-2024 נלחמתי עבורכם יחד עם סגל הפיקוד הבכיר ובראשם המפכ"ל, והתעקשנו לקבל את התקציב הגדול ביותר שניתן אי פעם למשרד לביטחון לאומי וגופיו, תוספת תקציב של תשעה מיליארד שקלים".

בדבריו תיאר את היותו ער למצוקת השוטרים. "בחצי שנה הראשונה לתפקידי פגשתי שוטרות ושוטרים רבים, ביחידות רבות בהן ביקרתי. למדתי, כי המחסור העצום בשוטרים משפיע על עבודתכם היום יומית, ונחשפתי ביתר שאת למשכורות הנמוכות של חלקים רבים במשטרה.

"במסגרת התקציב שהבאנו, ישנן בשורות רבות, אך שתי בשורות משמעותיות: האחת – קיבלנו 3,225 תקנים חדשים, והשנייה – תקציב השכר הייחודי.

''בפעם הראשונה מאז ומעולם, קיבלנו תקציב ייחודי של חצי מיליארד שקלים לתוספות שכר לדרגות הנמוכות, בנוסף לתקציב שכר של 800 מיליון ₪ שנובע מההסכם עם ההסתדרות והחלטת הממשלה ש/33 שמצמידה את שכר השוטרים לצה"ל. בסך הכל – מיליארד ושלוש מאות מיליון ₪ לתקציב שכר.

''כפי שכולכם שמעתם, הגענו השבוע לסיכום עקרוני עם משרד האוצר, על העלאת שכר לנגדים וקצינים בדרגות הנמוכות – 11,000 שוטרים – במסגרתו תינתן העלאה של כ1,000 ₪ לדרגה (רס"ל, רס"ל 2, רס"ר, רס"ר 4, רס"ר 6, רס"ר 8, מפקח, מפקח 3, פקד, פקד 3)''.

בן גביר התייחס לביקורת שההעלאה לא כללה את כלל השוטרים. "אני ער לביקורת של חלקים מכם, על כך שהעלאה לא חלה על דרגות רס"מ, רס"ב, רנ"ג ורפ"ק. לצערי, לא ניתן היה להעלות את השכר בהסכם השכר הייחודי גם לדרגות אלו, שבהם השכר הממוצע עומד על כ-13,000 ₪ (רס"מ), 17,000 ₪ (רס"ב), 17,500 ₪ (רפ"ק), 21,000 ₪ (רנ"ג).

''יחד עם זאת חשוב לי לציין, שתהיה העלאה משמעותית גם לדרגות האלו, לאחר שייחתם הסכם עם ההסתדרות ועם צה"ל. גם בעלי דרגות אלו, כמו כלל המשרתים, קיבלו מענק לחג של 6,000 ₪, יקבלו את התוספת הראשונה של 400 ₪ החל מהחודש הקרוב, ויקבלו את שאר העלאות הנובעות מהסכם ההסתדרות''.

את מכתבו חתם בדברי תודה. "שוטרות ושוטרים יקרים, זו ההזדמנות שלי להודות לכם על עבודת הקודש שאתם עושים, ומי כמוני יודע כמה אתם עובדים קשה, בימות החול, שבתות וחגים, במשמרות ארוכות, ולא פעם בתנאים בכלל לא פשוטים – והכל, באהבה ובמסירות אין קץ, למען הביטחון האישי של אזרחי ישראל".