טלי גוטליב
טלי גוטליבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר הקואליציה אופיר כץ הכריז כי ח"כ טלי גוטליב ביצעה הפרת משמעת קואליציונית וסיעתית חמורה, ובשל כך החליט להטיל עליה סנקציות אשר מונעות ממנה לכהן בחברה בוועדות הכנסת השונות, את האפשרות להעלות הצעות חוק ולדבר בשם סיעת הליכוד במליאת הכנסת.

פרופ' אריה אלדד שוחח ב־103fm עם חברת הכנסת, אשר תקפה את ההתנהלות. "הפוליטיקה יש בה דברים איומים, אני לא מוכנה לעשות דברים איומים", הדגישה ח"כ גוטליב בפתח השיחה. "בפוליטיקה יש שקרים ותככים, זניחה של אידאולוגיה וערכים. והדבר החשוב בעיניי זה להיות נאמנה לציבור שלי. מי שבוחר אותי זה לא חברי הכנסת ולא נתניהו, מי שבחר אותי זה אזרחי מדינת ישראל שנתנו בי אמון. אבל מה שבטוח שבקדנציה הזו אפעל לטובת עם ישראל".

עוד טענה כי "אם אתם אומרים לציבור, אנשי הרשות המבצעת, שבדעתכם לקדם את הרפורמה לפחות תגידו 'נקדם', אבל אם אתם יודעים שאתם לא רוצים את הרפורמה, הולכים על הראש של לוין, נותנים לו להתבזות, ואתם יודעים שאין לכם שום עניין ברפורמה, צאו החוצה ותאמרו את האמת. לפני חודש וחצי אמרתי שהרפורמה מתה ומשקרים את הציבור, צעקו עליי, הדליפו את ההקלטה מישיבת הסיעה. כשאני הגשתי מועמדות לוועדה למינוי שופטים, כשיש לך 4 נציגים מתוך 9 זה כוח שהוא לא מכריע, אבל הוא כוח מכריע למינוי לשופט העליון, וארבעה אנשים זה כוח שמדברים איתו".

"אני מכירה את הוועדה, הייתי 22 שנים במערכת הזו. מעבר לזה, קיימת חשיבות על בעיניי, שקואליציה שיש לה 64 מנדטים לכל הפחות תגיע להסכמה על שני מועמדים", הבהירה, והוסיפה: "החוק קובע שמועמדת אחת חייבת להיות אישה, ולכן הגשתי מועמדות כדי שלא יהיה מצב שאין מועמדת אישה לקואליציה.

''הם רצו שאני אסיר מועמדות ולא רק שהתעקשתי, ברוך השם שלא הסרתי כדי שלי יהיה מי לסמן בעד בבחירות הללו, והנה קרה בדיוק מה שאמרתי להם בחדר, ויעידו הצועקים עליי דרעי, נתניהו, בן גביר, סמוטריץ', אמסלם, קרה מה שקרה וגיליתם שבתוך הקואליציה יש בוגדים בבוחרים ובמצע שמצביעים לנציגת מפלגה שחותרת תחת קיום ממשלת הימין ולגיטימיות רה"מ, והעיסוק בי, כמי שיש לה זכות לבחור להיבחר וכמי שאי אפשר להתנות על הזכות הזו בשום צורה שהיא"...

באשר לסנקציות שהוטלו עליה בהחלטת יו"ר הקואליציה, אמרה: "אופיר כץ, יו"ר הקואליציה, מספר 32 בליכוד, שולח הודעה לתקשורת לפני שהוא מדבר איתי שהוא מטיל עליי סנקציות דרקוניות שלא הוטלו מעולם על אף אחד, מבלי שדיברו איתי ושמעו את עמדתי. הוא עושה את זה כשאין לו סמכות. ולמה? כי לא הפרתי משמעת קואליציונית. אני פונה ליועמ"שית של הכנסת בהתראה לפני הגשת בג"ץ וטוענת כנגד ההליך וכנגד חוקיותו. היועמ"שית תבהיר כמובן שמדובר במהלך בלתי חוקי ובלתי סביר, ותקרא לסדר את הנוגעים בדבר. לא אצטרך להגיע לבג"ץ".