אריה דרעי ואיתמר בן גביר
אריה דרעי ואיתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

גורם בש"ס צוטט היום על ידי עורך האתר החרדי 'בחדרי חרדים' משה וויסברג כטוען כי בכל נוגע לבחירות לרבנות הראשית הם 'בעלי הבית'.

לדברי הגורם, השר בן גביר ילמד בדרך הקשה את יחסי הכוחות. "בן גביר יבין לאט את מה שסמוטריץ' הבין מהר, ושאפילו דגל התורה מבינים, אנחנו בעלי הבית ולא נסכים לשום התערבות.

עוד צוטט הגורם בש"ס: "שבן גביר ילמד מבצלאל שאומר אמן על כל מה שאנחנו אומרים ואנחנו בתמורה פרגנו לו רב בבית אל וקריית ארבע שגם ככה לא קשורים אלינו".

כזכור, מפלגת ש"ס יצאה בצהריים (ראשון) במתקפה חריפה נגד 'עוצמה יהודית' בעקבות התנגדותה לדחיית הבחירות לרבנות הראשית.

בש"ס תקפו: "בן גביר השר הכושל ביותר בממשלה ומפלגת עוצמה יהודית הינה החולייה החלשה בהנהגת המדינה, ניסו הפעם לתפוס טרמפ על גבם של הרבנים הראשיים - לא יצליח להם".

"החוק יעבור במליאה, לא מדובר כאן בפיתות לאסירים אלא בנושא קריטי של חשש לשחיתות שלטונית ראשונה במעלה", אמר בכיר במפלגה לעיתונאי ישי כהן.

ב'עוצמה יהודית' טענו מנגד כי אריה דרעי פוגע ברפורמה בגלל עניינים אישיים שלו. "מהרגע הראשון מה שמעניין אותו זה רק סבירות וסבירות וסבירות", צוטט בכיר במפלגה לעמית סגל.

"עילת הסבירות חשובה וחשוב שדרעי ייכנס לממשלה אבל יותר חשוב הועדה למינוי שופטים ולא אתפלא אם החברה שלו הצביעו בעד אלהרר רק כדי לשתף פעולה עם השמאל", הוסיף.

העיתונאי יקי אדמקר הסביר את הרקע למחלוקת: "לא טוהר בחירות, לא סמיכות לבחירות לרשויות - בלחץ ש"ס הממשלה אישרה דחיה בבחירות לתפקיד הרבנים הראשיים מסיבה אחת: לאריה דרעי היה קשה להכריע בין אחיו הרב יהודה דרעי לחברו הקרוב הרב דוד יוסף - בקרב על תפקיד הרב הראשי הספרדי. דחייה זה זמן. אולי הזמן יעשה את שלו. ולתפארת הרבנות הראשית".