לוחמי משמר הגבול תועדו הערב (ראשון) כשהם מפנים באלימות ישראלים שחוסמים לנסיעת פלסטינים את הכביש שדרכו נמלטו המחבלים שרצחו את מאיר תמרי ז''ל בחודש שעבר.

בתיעוד שהופץ ברשת נראים שוטרי מג"ב מפנים באלימות בין היתר את אלמנתו של יבגני ריידר שנרצח לפני שנים שנים בפיגוע ירי. יבגני תושב חרמש נרצח בדרכו לעבודתו והותיר אחריו אישה - טטיאנה ובת אחת - אמילי.

מפקד מג"ב ניצב אמיר כהן הנחה על ביצוע תחקיר בראשות קצין בכיר במג"ב. כמו כן הנחה מפקד מג"ב להשעות מפעילות מבצעית את שני הלוחמים שנראו בסרטונים עד לסיום התחקיר.

קודם לכן, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר פנה למפקד מג"ב בבקשה לקבל הסבר על אלימות השוטרים. בן גביר אמר: ''דין אחד לכולם בטח לאלמנה שמגיעה להפגין כנגד הפקרות דם יהודי באיזורים הללו''.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מחה נגד אלימות השוטרים כלפי תושבי חרמש: "לא השוטר האלים הזה הוא הבעיה. הבעיה היא הפיקוד הצבאי הבכיר והממשלה ששולחים אותם להכות ולכסח שכנים וקרובי משפחה של הנרצחים במקום לסגור את המחסומים. תתביישו לכם, אתם מפקירים את הדם שלנו''.

בתנועת הימין "ישראל שלי" הגיבו לאלימות השוטרים: ''תושבי צפון השומרון סובלים מטרור קטלני בתקופה האחרונה. מול הדרישה המוצדקת כל כך שלהם, להביא שקט ביטחוני, לא יכול להיות שהם והן יחטפו מכות ברוטליות, בטח לא משוטרי מג"ב שלנו. לא ככה. תתביישו''.