תפילת שחרית והלל המונית התקיימה הבוקר (שני) לכבוד ראש חודש תמוז ביישוב אביתר וכחלק מהתקדמות המהלך לחזרה למקום.

בתפילה השתתפו רבה של צפת הרב שמואל אליהו, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ צבי סוכות ממייסדי אביתר, יו"ר תנועת נחלה צבי אלימלך שרבף ואביו של יהודה גוואטה הי"ד שנרצח בצומת תפוח לפני שנתיים ובאביתר הוקם בית מדרש לזכרו.

במהלך התפילה קיימו תושבי הישוב, אפי ושושנה באואר, ברית לבנם השישי שזכה לשם מרדכי.

הרב שמואל אליהו בירך את הרך הנולד והתושבים ואמר: "ההשתדלות שלנו ההתאמצות שלנו בכל ארץ ישראל וגם פה באביתר באה ביחד עם ההתאמצות של הקדוש ברוך הוא, עם ההשתדלות שלו ולכן אומר הפסוק 'הלא אתה תשוב תחינו ועמך ישמחו בך'. באנו לפה לשמוח, לשמוח בזה שה' רוצה את ארץ ישראל, 'רצית ה' ארצל שבת שבות יעקב'. יהי רצון שיתקיים בנו: 'אמת מארץ תצמח וצדק משמים נשקף. גם ה' יתן הטוב וארצנו תתן יבולה'".

הלל לכבוד ראש חודש תמוז באביתר
הלל לכבוד ראש חודש תמוז באביתרצילום: חופשי

יוסי דגן אמר במהלך הברית: "משפחת באואר היא משפחה שורשית,- מהמשפחות המייסדות של גרעין אביתר. אנו כולנו חוגגים איתם היום מתוך שבועה ואמירה ברורה יש כאן ברית גם עם הקב"ה וגם ברית עם אביתר. היישוב אביתר ייבנה. מתוך השמחה הגדולה נשמח גם בבניין הארץ. אני מאחל לרך הנולד מרדכי בר מצווה באביתר הבנויה ובשאנור הבנויה".

צבי אלימלך שרבף הוסיף: "מרגש לראות את המשפחות והציבור שהגיעו לתפילת הלל ולחגיגת ברית המילה של משפחת באואר. אנו מצפים בקרוב לתפילת הודיה עם כל עם ישראל לחגוג את החזרה שלנו לאביתר. המשפחות מחכות ומוכנות, והממשלה צריכה לאפשר להחזיר את החיים שוב לאביתר במיידי".

אלישע גוואטה סיכם: ""זכינו להתפלל תפילת ראש חודש באביתר, וזכינו גם בברית. בכ' אייר לפני שנתיים יהודה שלנו נפגע, ביום היארצייט של אביתר בורובסקי הי"ד שנרצח באותו מקום בדיוק. בזכותם כולנו כאן ומשוועים שהמקום יבנה. אביתר ויהודה שניהם נרצחו על קידוש ה' רק בשל היותם יהודים, ואנו מבקשים מראש הממשלה לקיים הסכמים. ליישב את אביתר. אין פחד. לא צריך עוד גדוד או עוד חטיבה, צריך פשוט לבנות את המקום הזה. ההתיישבות והביטחון הולכים יחד. המקום הזה נקנה בדם וייווסד בדם. כשאנו מכניסים תורה לארץ ישראל היא זו שגואלת ומיישבת את המקום. אנו מבקשים מהממשלה לקיים את ההסכם וככל שיקדימו ייטב לכולם".

ח"כ צבי סוכות ממייסדי הישוב אביתר אמר: "זכינו להתפלל, גרעין אביתר והתומכים הרבים, תפילת ראש חודש תמוז עם הרב שמואל אליהו, יוסי דגן ראש המועצה וראשי תנועת נחלה בישוב אביתר, מתוך ציפייה לחזרה מלאה לישוב כבר עכשיו. בממשלת ימין אין שום סיבה שלא נחזור כבר לאביתר".