טל שמידט
טל שמידטצילום: אילת השחר פורטל

ים של כאב ויאוש עמוק

טל שמידט, מנהלת בית הספר לאימון בגישה טיפולית ואוטוריטה בתחום האימון והטיפול בגישה יהודית פנימית, משתפת איך היא גורמת לשינוי בחיים של מאות נשים, שרוכשות ארגז כלים להתמודדות עצמאית עם כל אתגר נפשי ורגשי שמגיע לפתחן. לדבריה של טל, כל אשה צריכה להיות המאמנת של עצמה, כדי להסביר מה זה אומר, טל פותחת בסיפור:

רבקה, אישה מדהימה שעברה את גיל ה60 לחייה, אמא ל9 ילדים, בעלת משפחה מפוארת וידע מקצועי עצום שרכשה במשך עשרות שנים בהמון קורסים, הגיעה לכנס שלי מאד עצובה ומכונסת. היא ניגשה אליי בסוף הכנס ושאלה- זה באמת יכול לעזור ולשנות חיים? לאחריה ניגשה אישה נוספת שעברה מסע חיים מורכב מאד, היא הגדירה את עצמה מצולקת מטיפולים- ושאלה בחשש- גם לי זה יכול לעזור...?? כל כך הרבה נשים נמצאות בין ייאוש לתקווה ביחס לעצמן.

זו חוויה אישית מאד מדכאת, וקלטתי את הכאב הפנימי שלה במבט שלה בעיניים בכנס. בשיחה שלנו בסוף הכנס יצא ממנה ים של כאב וייאוש עמוק. רבקה נתנה לעצמה עוד צ'אנס אחרון מבחינתה, לפני ייאוש טוטאלי ופנייה עצמית לפסיכיאטר לקבל כדורים- מרוב שהרגישה שהיא לא שווה כלום… היא, הצטרפה לתכנית להכשרת מאמנות ועברה תהליכי עומק בכל תחומי החיים-האישי, הזוגי, ההורי, האמוני, אפילו מול הילדות שלה. בוקר אחד היא נכנסה לכיתה במאור פנים, ושיתפה את החברות ללימודים- "הבת שלי התקשרה ואמרה לי- "אמא תודה שנרשמת ללימודים, החיים שלנו השתנו לגמרי בזכות הלימודים שלך...."

איך זה קורה?

מה שקרה לרבקה, ולנשים רבות שכמותה, שגרם לשינוי כל כך משמעותי, היא הסרת התלות. במשך שנים העולם הפנימי של רבקה היה תלוי בתמיכה מחברה מקשיבה, בעל אוהד או מטפלת רגשית - הצד השווה של כל אלו, שהם השאירו את רבקה תלויה בהם. מקור הכח והידע והאנרגיה נמצא אצל המטפלת\ החברות או הבעל, וההתנהלות הרגשית של רבקה היתה תלויה בגורמים מבחוץ לה. אז היא קיבלה פתרון, הקשבה, עצה או הקלה זמנית ונקודתית בכל פעם - אבל לטווח ארוך, היא נשארה חלשה וריקה. זו בדיוק הסיבה שלפי דעתי, כל אשה צריכה וראויה להיות המאמנת של עצמה!

להיות המאמנת של עצמך?

כן, ממש כך. כל אשה ראויה לקבל ארגז כלים להתנהלות רגשית מיטבית. ארגז כלים, שלצערי לא קיבלנו בשנות החינוך שלנו בתיכון וגם לא מאוחר יותר. ארגז כלים פרקטי, שיודע לזהות מצבי נפש מורכבים, לתת כלים ודרכים איך לגשת באופן עצמאי לכל אתגר, ולהוציא את מה שאת באמת למרות כל האתגרים שבאים לפתחנו. אחת התלמידות שלי כתבה לי בסוף שנה: "אחד הדברים זה שהיא החזירה לי את הקשר עם הקב"ה. כל הכלים שהיא מלמדת זה עם כל כך הרבה אמונה וקרבת אלוקים, זה אחד הדברים שזה פתח לי את כל החיים שלי. אני מחוברת לעצמי, יש לי פחות סערת רגשות ממה שהיה לי פעם, כל הבית שלי נהיה רגוע, אני נהייתי אישה רגועה, הילדים שלי רגועים הרבה יותר, בעלי גם מאוד השתנה בזכות זה.עשיתי 360 מעלות של שינוי" - איך זה יכול להיות? כי היא קבלה ארגז כלים, שאפשר לה להתנהל באופן עצמאי עם העולם הרגשי שלה. .

מוזמנת להתחיל את המסע שלך כאן ב-5 ימי אתגר פנימי עם טל שמידט להיות המאמנת של עצמך

מה זה אומר להיות המאמנת של עצמך?

להיות המאמנת של עצמך זה אומר שאת תקבלי ידע וכלים וכח לרפא את עצמך. ושאם תבחרי גם לעסוק בזה כמקצוע - המתאמנות שלך יקבלו את הארגז כלים שלך. לא את, ולא הנשים שתלווי בדרך יצטרכו לקביים כדי להחזיק מעמד. לדעתי כל אשה צריכה וראויה לארגז כלים שייתן לה את העצמאות על החיים הפנימיים שלה, לקחת אחריות על הרגשות שלי וללמוד להתמודד איתם, להיות מה שהיא, באמת.

איך אני אדע אם גם אני צריכה להיות המאמנת של עצמי?

פשוט מאד: תחשבי רגע על התקופה האחרונה:

האם היתה לך תקופה קצרה/ ארוכה שהרגשת תקועה עם עצמך?

מה עשית?

מה חשבת?

למי פנית?

אם התשובה היא שפנית בעיקר כלפי חוץ, למישהו או מישהי אחרת שתתמוך ותסייע לך - זה אומר שאת עדיין לא יודעת למצוא את התשובות לכל השאלות האלו בפנים, בתוכך, בתוך הנשמה העצומה שלך.

אם זה כך, אז ממש כבר הגיע זמן להיכנס פנימה, לקבל כלים שיאפשרו לך לנהל את החיים כפי מה שאת באמת!
בוודאי שלעיתים אנו זקוקים לקבל עזרה חיצונית, אבל במכלול החיים שלך- האם יש לך ידע וכלים לעזור לעצמך..? האם את לוקחת אחריות על הרגשות שלך ועל החיים שלך?

מוזמנת להתחיל את המסע שלך כאן ב-5 ימי אתגר פנימי עם טל שמידט להיות המאמנת של עצמך