הכלב דאגו ברגע ההגעה לחדר הלם ברמב"ם בזמן הטיפול בלוחם שלידו
הכלב דאגו ברגע ההגעה לחדר הלם ברמב"ם בזמן הטיפול בלוחם שלידוצילום: רמב"ם

אחרי 8 שעות של מאמצי חילוץ תחת אש כבדה, פונו כל הלוחמים שנפצעו במהלך הפעילות המבצעית בג'נין והועברו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

עם לוחמי צה"ל ולוחמי מג"ב פונה במסוק גם דאגו, כלב יחידת "עוקץ", ששהה עם הלוחמים בכלי הרכב שנפגע בג'נין. לאחר בדיקת וטרינר היחידה, נשלח הכלב לבדיקת סיטי דחופה, שאישרה את החשש לדימום פנימי ושבר באגן.

לפי הדיווח בחדשות 12, וטרינר היחידה החליט כי במצב זה הטיפול העדיף לכלב הוא רגיעה ומנוחה בלי תזוזה. דאגו הכלב סירב לזוז ממיטת חברו, רס"ל י' שלחם איתו בכלי הרכב הנפגע. הלוחם נפצע קל והכלב נפצע בינוני.

דאגו ליד מיטת הלוחם
דאגו ליד מיטת הלוחםצילום: רמב"ם

המפכ"ל ומפקד מג"ב ביקרו את הפצועים מהמארב בג'ניןצילום: דוברות המשטרה

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, מפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן ומפקד מרחב מג"ב איו"ש, תת ניצב ברק מרדכי, ביקרו את לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב איו"ש ולוחמי צה"ל אשר נפצעו הבוקר (ב') במהלך פעילות לסיכול טרור בגזרת ג'נין ומטופלים בבית החולים רמב"ם.

סמ"ר ב.ג ורס"מ ת.כ, לוחם וחובש ביחידת המסתערבים, סיפרו למפכ''ל: "נורתה עלינו 'אש כבדה' והושלכו לעברנו מטענים ממספר מוקדים, יחד עם הכוחות הצלחנו לעצור את המבוקשים ולפגוע במספר רב של מחבלים, ברגע שהכוח נפגע אני ועוד חובש בכוח התחלנו לטפל בלוחמים ותוך זמן קצר הגיעו אלינו פראמדיקים וכוחות נוספים. אנחנו נחושים להחלים ולחזור לחברים ולפעילות במהרה".

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שבתאי, העניק ללוחמים ספר תהילים ואמר: "פעלתם במקצועיות, תחת סיכון במשימה מורכבת ולסיכול חשוב של טרור, אני גאה בכם ומאחל לכם החלמה מהירה. אנחנו נמצאים במציאות ביטחונית מאתגרת, לוחמי מג"ב, משטרת ישראל, כוחות צה"ל, שב"כ וכלל גופי הביטחון מעבירים מסר ברור, נשים יד על מחבלים ופעילי טרור בכל מקום שנדרש. נחזק ונלווה את הפצועים, מודה לגורמי הרפואה על הטיפול המסור בכוחותינו".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: ''פעלתם כמצופה מכם, בקור רוח ומקצועיות, אנחנו נחושים ומתעקשים להמשיך לפעול יחד עם כלל גופי הביטחון בכל מרחב שנדרש בכדי לסכל את המחבלים ב'חצר ביתם', בטרם יצליחו לפגוע באזרחי מדינת ישראל. אני גאה בכם, נלווה ונחזק אתכם ואת משפחותיכם. החלמה וחזרה מהירה לשגרה''.

כאמור, במבצע מעצרים שהסתבך בג'נין ונמשך שעות ארוכות נפצעו הבוקר שני לוחמי צה"ל וחמישה לוחמי מג"ב. בבית החולים העמק בעפולה מאושפז לוחם מג"ב שנפצע באורח בינוני עד קשה, יתר הפצועים מאושפזים בבית החולים רמב"ם בחיפה כאשר מצבם מוגדר קל עד בינוני.

הלוחמים נפצעו לאחר שלפחות שלושה מטענים רבי עוצמה התפוצצו מתחת לרכב הממוגן "פנתר" שבו נסעו. דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי, מסר כי מבצע החילוץ של לפחות חמישה כלי רכב שנפגעו ממטעני חבלה עם יציאת כוחות הביטחון מג'נין "יימשך עוד שעות", כלשונו. הוא הוסיף כי יש שליטה מלאה באירוע. מיד לאחר הפיצוץ החלו חילופי אש כבדים עם מחבלים שירו אל הכוחות גם מתוך מסגד במקום.

מטרת הפעילות שהחלה לפנות בוקר היתה לכידת שני מבוקשים החשודים בטרור - פעילי חמאס והג'יהאד האיסלאמי. כלב של יחידת "עוקץ" שהיה באותו רכב שעלה על מטענים נפצע גם הוא בפעילות.