צוות מד"א מעניק טיפול רפואי לאחד הפצועים
צוות מד"א מעניק טיפול רפואי לאחד הפצועיםצילום: מד"א

שני לוחמי צה"ל במילואים נפצעו באורח קל בפיגוע דריסה שאירע הערב (שני) באזור מחסום 300 סמוך ליישוב שקד בצפון השומרון.

רכב ובו שני מחבלים ניסה לדרוס לוחמים שהיו בפטרול. הכח ביצע ירי לעבר המחבלים. אחד הלוחמים נפצע קל ולוחם אחר ככל הנראה נפצע מרסיס ירי ופונה במצב קל לבית החולים הלל יפה בחדרה.

בתוך כך, בית המשפט הצבאי גזר היום את דינו של עלאא קבהא, המחבל שדרס למוות את סרן זיו דאוס ז"ל ואת סמל נתנאל קהלני ז"ל, ופצע קשה שני חיילים נוספים ב-16 במרץ 2018.

קבהא הורשע לאחר ניהול הוכחות ממושך בשתי עבירות של גרימת מוות בכוונה (המקבילה לעבירת הרצח באיו"ש), ובשתי עבירות של ניסיון לגרימת מוות בכוונה.

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים לעונש, בית המשפט הצבאי גזר על המחבל שני מאסרי עולם ועוד 50 שנות מאסר. בנוסף המחבל ישלם פיצויים לנפגעי העבירה בסך כולל של 3 מיליון ש"ח. בכך, קיבל בית המשפט הצבאי את עתירת התביעה הצבאית בעניין עונשו של המחבל.

כזכור, במסגרת הכרעת הדין נקבע בהתאם לעמדת התביעה הצבאית כי המחבל דרס במכוון את החיילים, במטרה לגרום למותם ודחה את גרסת הנאשם כי מדובר בתאונת דרכים.

בית המשפט קבע כי התביעה הוכיחה את עובדות כתב האישום, לפיהן המחבל חלף על פני החיילים והחליט לדרוס אותם למוות. המחבל שב על עקבותיו, ונסע במהירות של כ-70 קמ"ש לעברם, עד שפגע בהם. כתוצאה מכך נהרגו סרן דאוס ז"ל וסמל נתנאל קהלני ז"ל, ונפצעו באורח קשה שני חיילים נוספים.