אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

האם הייתם מוכנים להחליף נורה תמורת עשרות אלפי דולרים? קווין שמידט עובד כמחליף נורות, בעבודה שאולי נשמעת קלה אבל למעשה מתרחשת בגובה של למעלה מ-450 מטרים מעל הקרקע.

קווין התפרסם בשנים האחרונות ביוטיוב ובטיקטוק לאחר שצילם את יום העבודה שלו. הוא עובד כמטפס מגדלים מקצועי ואחראי על החלפת נורות במקומות לא שגרתיים. בצילום שהעלה לרשתות החברתיות, הוא הראה כיצד הוא מחליף נורה במגדל תקשורת בגובה של מאות מטרים מעל הקרקע.

בראיון שנתן לUSA today, הוא סיפר כי מעולם לא חשב שהסרטון שלו יתפרסם כל כך, ושלמרות השכר המתגמל, החברים שלו לא מבינים איך הוא מסוגל לעבוד בגבהים כאלו. קווין מספר כי הוא אחראי על מספר ענייני תחזוקה במגדלים גבוהים במיוחד, ובתוכם גם החלפת הנורה במגדל התקשורת שנועדה להתריע מטוסים מלהתקרב למגדל.

למרות השכר המתגמל, קווין אומר שהוא נהנה בעיקר מהנוף ומהגובה: "אי אפשר להתחרות בנוף, ואין תחושת שלווה גדולה יותר מלהיות לבד בגובה של 1,500 רגל".

בניגוד להתלהבות של קווין, גולשים רבים לא היו בטוחים שהם היו רוצים להחליף אותו בעבודה. בעוד רבים אומרים שבשביל סכום דמיוני כל כך הם היו "מעיפים את חרדת הגבהים מהחלון" מגיבים אחרים התייחסו לטיפוס לגובה עם אמצעי בטיחות מינימלי כאחת העבודות המסוכנות בעולם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!