ח"כ מירב כהן
ח"כ מירב כהןצילום: ערוץ 7

חברת הכנסת מירב כהן (יש עתיד) מתייחסת בראיון לערוץ 7 לסיכויי המו"מ סביב חקיקת תיקון מערכת המשפט לאחר סערת ההצבעה על נציגי הכנסת בוועדה לבחירת שופטים ולסערת סרטון המתקפה על הקצין החרדי באוטובוס.

לטעמה של ח"כ כהן "נתניהו כהרגלו לא החליט ולכן הוא ימשוך את הזמנים עד לכדי רתיחה, כי זו דרך הניהול של בכל דבר. במידה והוא יחליט לקדם מהלכים מסוכנים שיפגעו בדמוקרטיה הוא צריך לקחת בחשבון שהמצב הכלכלי והביטחוני יהיו בסכנה והשסע בעם יעמיק, כפי שכבר ראינו. זה יהיה באחריותו כי הידיים שלו הן שעל ההגה".

"ניסינו להוציא את הערמונים מהאש, אבל לצערי שוב ושוב הוא לא עמד במילה שלו והדבר באחריות שלו", אומרת כהן הקובעת כי נציגי האופוזיציה הגיעו לשיחות "בידיים נקיות, למרות שהיה לנו לא פשוט מול גלי המחאה ומול חוסר האמון שיש לנו בנתניהו, והוא שוב לא עמד במילה שלו. יש מי שחושב שזה היה מהלך מתוכנן והוא רוצה לחכות ולראות מה יהיה בבחירות ללשכת עורכי הדין ויש מי שחושב שהוא לא בשליטה על חברי הקואליציה, אבל זה לא משנה. בשורה התחתונה אי אפשר לעשות אתו עסקים אם הוא לא עומד במילה שלו".

חברת הכנסת כהן מוסיפה ואורמת כי ראתה בהצבעה האחרונה נקודת אר שכן בכך הוכח בעיניה שחברי קואליציה "מבינים שצריך לעצור את הטירוף הזה ולא לתת לקיצוניים שבממשלה להכתיב את הטון, ואני מקווה שזה מלמד על הבאות והם יתנגדו".

לדבריה מהלך חד צדדי של הממשלה יוביל להגברת המחאה שעד עכשיו הייתה במידה מסוימת של הקפאה בהמתנה לראות אם יוסכמו דברים בבית הנשיא. "מה שראינו עד עכשיו יהיה רק פרומו. אנחנו רואים את כל המדדים הכלכליים והאחרים זועקים על מצוקה לנוכח המהפכה המשטרית, היחסים עם ארה"ב בסכנה וכך גם הפן הביטחוני ונתניהו צריך להחליט מה הוא רוצה, להחליט מי יהיו שופטיו או שהוא רוצה את טובתה של מדינת ישראל".

כהן רואה בהתנהלות נתניהו כעת כמאפיינת את התנהלותו באופן קבוע. לדבריה גם בתקופת הקורונה, כאשר היא עצמה הייתה חברת קבינט קורונה, ראתה כיצד נתניהו מכריע רק בבוקרו של יום אם לסגור או לפתוח בתי ספר. "הוא תמיד קיבל את ההחלטה בדקה ה-99 גם אם אחרים שילמו על זה מחיר"

עוד התייחסה חברת הכנסת כהן לסרטון המתקפה על הקצין החרדי באוטובוס, מתקפה לה התייחסה גם מעל בימת הכנסת. "זה מחריד שבמדינת ישראל תוקפים אדם באוטובוס רק בגלל איך שהוא נראה ובגלל האמונה שלו. צריך לגנות את זה, נקודה, ואכן גיניתי את זה מעל בימת הכנסת".

עוד מדגישה כהן כי דווקא את הצעירים החרדים המתגייסים יש לחבק בשל היותם שוברי מוסכמות ומשלמי מחיר כבד על החלטתם. "אנחנו צריכים לחבק את הגיבורים האלה. אני מצדיעה לישראל הירש על הבחירה שלו להתגייס ומגנה התקפות על אדם חרדי בין אם הוא חייל ובין אם אינו חייל. לצד הגינוי אני סבורה שהסיעות החרדיות צריכות לחשוב שחקיקת כפייה דתית, כמו חוק החמץ, פטור מגיוס, קצבאות רק לאברכים, כל אלה הם דברים שמתסיסים את השטח ויוצרים אנטי לדת וקיטוב רב בין דתיים לחילוניים".