בן גביר ושבתאי
בן גביר ושבתאיצילום: Oren Ben Hakoon/Flash90

מפכ"ל המשטרה רנ''צ יעקב שבתאי הנחה היום (שלישי) את דוברות המשטרה שלא להוציא הודעות משותפות עם דוברות משרדו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר. כך דווח ב"כאן חדשות".

הנחיה זו של שבתאי מגיעה על רקע המתיחות המחריפה בין השניים, והשמועות בסביבת בן גביר בנוגע לכוונתו של השר שלא להאריך את כהונתו של שבתאי לשנה רביעית.

המתיחות בין השניים הגיעה לשיאה בחודש האחרון, כאשר המפכ"ל הביע התנגדות חריפה לבקשתו של השר בן גביר להכנסת השב"כ לטיפול בפשיעה בחברה הערבית - פעם אחת במכתב ששלח לראש הממשלה בנימין נתניהו, שבו כתב כי יש לתת טכנולוגיות רלוונטיות למשטרה ולא להכניס גוף חדש לאירוע; ופעם נוספת בישיבת היערכות עם כל הגורמים הרלוונטיים, שם ביקר את בן גביר בנוכחות ראש הממשלה וראש השב"כ. בן גביר בתגובה נזף בשבתאי ואמר: "יש בינינו מחלוקת תהומית - אתה יוצא נגד המדיניות שלי".

לפי חשיפת כאן חדשות, בשיחה שנערכה מאוחר יותר בין השניים נזף שוב השר בן גביר במפכ"ל ואמר לו: "במקום להתעסק בעבודה שלך, במיגור הפשיעה בחברה הערבית ובשאר האתגרים, אתה עסוק בלקדם את החברים שלך במשטרה. זה לא מקובל עליי, אתה לא עושה את התפקיד שלך כראוי - נכשלת".