אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

כ־816,000 תלמידים מחטיבות הביניים והחטיבות העליונות מסיימים היום (ג') את שנת הלימודים תשפ"ג ויוצאים לחופשת הקיץ, מתוכם כ־142,000 מסיימים 12 שנות לימודים ויוצאים לדרכם. בעוד כשבוע וחצי יצטרפו אליהם שאר תלמידי ישראל ועובדי ההוראה מבתי הספר היסודיים ומגני הילדים.

עם תחילת חופשת הקיץ, משרד החינוך עם השלטון המקומי ומנהלי מחלקות הנוער, מקדמים בחופשת הקיץ פעילויות פנאי חינוכיות לבני הנוער. בין התוכניות השונות: קייטנות לילדים ונוער, סמינרי מנהיגות, מחנות קיץ, מסיבות קיץ, ימי הפוגה, טיולים, סמינרי של"ח, פעילויות בחדרי בריחה, בתיאטרון ובקולנוע.

בנוסף, ייקחו בני הנוער חלק בפעילויות:
▪️הכנה לשירות משמעותי ברשות בשיתוף צה"ל
▪️תוכנית מחצלות - סטודנטים פוגשים בני נוער בשעות הערב
▪️תוכנית לאומית - נוער מבלה בחופים בליווי מתנדבים
▪️מוקד התנדבות ארצי - השתתפות בני נוער במגוון התנדבויות
▪️פעילויות של תנועות וארגוני נוער

שר החינוך יואב קיש: "הרגע שבו אנו מסכמים את שנת הלימודים הוא הזדמנות עבורנו לעצור ולהביט יחד על השנה שעברנו, על ההתפתחות האישית והחברתית לצד ההישגים הלימודיים. אני גאה בתלמידי חטיבות הביניים והחטיבות העליונות, על שנת לימודים פורה. לצערי, התמודדנו השנה עם עיצומים של ארגון המורים בהובלת רן ארז שפגעו בתלמידים. אנו עושים את כל המאמצים שנגיע לפתרון שיבטיח תגמול ראוי למורים ויפסיק את הפגיעה המיותרת בתלמידים".

מנכ"ל משרד החינוך אסף צלאל: "עם סיום שנת הלימודים, אני רוצה לברך את תלמידי חטיבות הביניים והחטיבות העליונות על שנת לימודים מוצלחת ומרובת הישגים. ההשקעה וההתמדה שלכם בלימודים חשובה, ואצלכם נמצא הכוח לשנות ולשפר את העולם שסביבכם. אני מודה לצוותי ההוראה על המסירות הרבה לחינוך עתיד ילדינו ומאחל לכולם חופשת קיץ מהנה".