אבינועם הרש
אבינועם הרשצילום: הסתדרות המורים

אחד מהדברים שהטריפו אותי בתור רווק הייתה 'תסמונת הנטישה' - בזה אחר זה החברים שלי התחתנו, הרגשתי איך שהם עוזבים את הספינה ומשאירים אותי לבד…

רגע אחד הם היו זמינים אליי 24/7 - עשינו שבתות ביחד, יצאנו לבלות ומה לא... וברגע אחרי נעלמו לי מהחיים, השאירו לי פתח של 'הלכתי ותיכף אשוב'. כל ניסיון לקבוע איתם ישיבה משותפת לקפה הפך למבצע צבאי, שעות על גבי שעות של תכנונים ושום ערובה להצלחה.

נעים להכיר - החברים הנשואים שלך.

האמת מה שכמעט שבר אותי הייתה התחושה שנעלמתי גם מהלב של החברים שלי. שאני כבר לא מעניין אותם. שכל מה שעברנו ביחד התאדה והתפוגג אל הרוח. כאילו לא הייתה כאן איזו אחוות חברים מיוחדת.

כל זה עד לפעם האחת פגשתי את אחד מאותם חברים נשואים שלי בסופר בנחלאות. חיבוקים, צ'פחות וטעם חמוץ-מתוק שעמד בינינו. הוא הסתכל אליי, חייך ושאל: "נו תגיד, אז מה שלומך?". אאוצ'. הרגשתי שהוא לוחץ לי ישר על הנקודה! אתה באמת שואל לשלומי? או שככה אתה רוצה לצאת ידי חובה בנימוס?

הוא הדהים אותי ואמר: "איזה נימוס אחי, אני מזכיר אותך שלוש פעמים ביום בתפילה שלי! על מה אתה מדבר?" הייתי בהלם. לא הבנתי מאיפה הוא הביא לי את זה. הוא באמת מזכיר אותי? אני באמת חשוב לו?

שאלתי אותו: "אבל רגע, לא זכור לי שקיבלתי ממך אפילו הצעה אחת להיפגש או הודעת וואטסאפ קטנה. כלום. שום דבר. למה לא שלחת משהו להראות לי שאתה חושב עליי?"

לפתע הוא ענה: "כי לא רציתי להפריע לך ולא ידעתי איך תפרש את זה. לא רציתי שתחשוב שאני מתנשא עליך או משהו כזה… אבל שתדע שהיית בראש שלי!" באותו רגע הרגשתי תחושה כזו של החמצה. כל התמונה השתנתה. הבנתי שכמעט איבדתי חברות טובה בגלל תקשורת שגויה.

עכשיו אני חושב על כל הרווקים והרווקות אשר מרגישים שהחברים שלהם הנשואים 'נטשו אותם' ואולי חושבים שהם לא רוצים יותר בקרבתם. אני מכיר את התחושה, זו הרגשה ממש אמיתית של דחייה. אך למעשה, אולי ההפך הוא הנכון? אולי חברים שלכם חושבים עליכם יום-יום?

הנישואין והחתונה משנים הרבה דברים אצל האדם, אך דבר אחד בטוח - אין שום סיבה לאחר שמתחתנים לרמוס קשרים טובים עם חברים איכותיים מהעבר.

אז אם התחתנתם לאחרונה ואתם כבר נזכרים בחברים שלכם אז למה שהם לא ידעו מזה? ואם אתם מהצד שמרגיש קצת מ-'תסמונת הנטישה' מצד חבריו הנישאים פשוט תיזמו תקשורת. קל כל-כך לשמר קשרים חברתיים בעידן של היום שלפעמיים שוכחים מזה.

אז אם יש אנשים שאתם באמת אוהבים וכבר תקופה שלא הייתם איתם בקשר כלשהו, הנה התזכורת האישית שלכם: תצלצלו. תשלחו משהו. תיפגשו. תראו סימן חיים! העיקר שתשמרו על קשר עם החברים היקרים שלכם.

עוד לא חברים בפרויקט 252? להצטרפות לחצו כאן >>