פיגוע ליד עלי
פיגוע ליד עליצילום: פלאש 90

שניים מנרצחי הפיגוע בתחנת הדלק ליד עלי יובאו היום (רביעי) למנוחות: נחמן שמואל מורדוף הי"ד בן 17, תושב היישוב אחיה בבנימין ייטמן בשעה 10:30 בבית העלמין ביישוב שילה.

הלווייתו של עופר פיירמן הי"ד בן 63, תושב עלי תיערך בשעה 12:00 בבית העלמין ביישובו.

אמש התקיימו הלוויתיהם של אלישע אנטמן ז"ל בן ה-18 והראל מסעוד בן ה-21. הלוויתו של אנטמן נערכה בעלי, מסעוד הובא למנוחות בבית העלמין ביסודות שבמועצה האזורית נחל שורק.

הרב אליקים צדוק ספד למסעוד: "הראל הקדוש, לא רק בגלל הדרך שבה הוא הומת בידי מרצחים בני עוולה אלא בגלל הדרך שהראל בחר לחיות בה. על כתפיו הצעירות אך העצומות של הראל וחבריו יושב מטען הגאולה".

הראל מסעוד הי"ד על רקע זירת הפיגוע
הראל מסעוד הי"ד על רקע זירת הפיגועצילום: נדב גולדשטיין/TPS ובאדיבות המשפחה

האם יעל ספדה: "לימדת אותי לצאת מהקיבעון, לעשות הכל באהבה. ביום שבת באת לבקר, אבל בעצם באת להיפרד בלי להתכוון''. אחיו דביר ספד: "לא בא לי להיפרד. לפני שנה הבית התמלא אנשים באירוסין שלי, היום הם באו להלוויה"

שי רייכנר, ראש מועצה אזורית נחל שורק, ספד: "אין מילים להביע את ההלם והכאב שאנו חשים כרגע. אני וכל קהילת נחל שורק כולה כואבים עם משפחת מסעוד את האסון הנורא, משתתפים בצערם הבלתי נתפס ועוטפים את המשפחה".

הלוויתו של אלישע אנטמן הי"ד
הלוויתו של אלישע אנטמן הי"דצילום: דוברות עלי

אלפים ליוו למנוחות את אלישע אנטמן הי"ד בבית העלמין בעלי בבנימין. נציג הממשלה השר בצלאל סמוטריץ' השתתף ונשא דברים.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ ספד לאלישע ואמר: "אלישע, ראיתי אותך היום בפעם הראשונה. על פניך היה נסוך חיוך ומאור פנים מיוחד של בנה הטוב של ארץ ישראל. פניך אמרו לנו להמשיך, לפעול, לצמוח על אף הכאב העצום. במפגש עם הוריך בתוך התופת ראינו את השורשים העמוקים שלך, שורשים של אמונה ושל עוצמה והם מקור הכוח שלנו.

"צה"ל וראשי המדינה צריכים לאזור עוז ולעשות את שלהם במכת מחץ נגד אוייב שהרים בך ובנו יד. אנחנו נעשה את שלנו בדרך ההתיישבות בשמך אלישע", הוסיף גנץ.

בתנועת בני עקיבא ספדו לשניים: ''אלישע ז"ל חניך למשך תקופה בשבט סיני בסניף עלי. הראל ז"ל חבר שבט אורות ומדריך שבט השחר בסניף יד בנימין. אנו מחבקים ומשתתפים בצערם הגדול של המשפחות, לאחיו של הראל חניכי התנועה, לחברים, לסניפים יד בנימין ועלי ולקהילות היקרות מהיישובים. אנו מבקשים בשעה זו להתפלל לרפואת הפצועים בפיגוע ולהחלמתם השלמה במהרה".