רכבי צרי
רכבי צריצילום: רכבי צרי

בפסגת היצע הדגמים של צ'רי נמצא הטיגו 8 פרו, אשר הגיע לשוק הישראלי בשלהי שנת 2022, עם השקת הפעילות של המותג בארץ. זהו רכב 7 מקומות ישיבה המיועד בעיקר לבעלי משפחות והוא ממלא את משבצת ה-SUV הגדול של יצרנית הענק מסין. הוא עושה זאת כשברשותו תא נוסעים מודרני ומאובזר, מרחב פנימי מרשים, וטכנולוגיה מתקדמת הבאה לידי ביטוי ברמת בטיחות אקטיבית גבוהה.

מרחב פנימי גדול ושימושי

חלל פנימי גדול ונדיב במידותיו הוא אחד המאפיינים הבולטים ביותר של צ'רי טיגו 8 פרו , מה שמאפשר לו להיות רכב משפחתי מצוין. הוא תוכנן תוך התמקדות בנוחות ושימושיות לטובת היושבים בו, נקודה ההופכת אותו לאלטרנטיבה ראויה עבור משפחות מרובות ילדים, חברים או כל מי שצריך מכונית שיכולה לאכלס בקלות וביעילות מספר גבוה של נוסעים.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הטיגו 8 פרו הוא תא הנוסעים המרווח שלו. הקבינה של רכב הפנאי הגדול מתוכננת כך שניתן להושיב בנוחות עד 7 נוסעים במכונית, הודות ל-3 שורות המושבים שבה. מעבר למקום הרב, ראוי לציין לחיוב את העובדה ששתי שורות המושבים האחוריות נהנות מפתחי מיזוג, כאשר לזו השלישית אף שליטה נפרדת על עוצמת המזגן (עניין נדיר יחסית שיפתור את המחלוקות המשפחתיות בנוגע לישיבה מאחור). ישנה גם גמישות בסידור המושבים, כאשר השורה השנייה והשלישית ניתנות לקיפול והתאמה, המאפשרת את הגדלת תא המטען ויצירת שטח אחסון נוסף לפי הצורך (נפח ההטענה עומד על 193 ליטרים בשעה שכל שורות המושבים בשימוש, והוא גדל בצורה משמעותית ככל שמקפלים את כסאות הנוסעים). בזכות המבנה היעיל שלו, הכולל מפתן רחב ידיים ורצפה שטוחה (מתחתיה יש תאי חלוקה וגלגל חלופי), התא עצמו פרקטי ונוח לשימוש. 

בדיקה של נתוני המידות החיצוניות מגלה בין היתר כיצד הטיגו 8 פרו מצליח להציע שפע מקום פנימי, כחלק מרכזי בהיותו מכונית משפחתית נוחה ומרווחת. האורך משתרע על פני 472 ס"מ לא קצרים, הרוחב הוא לא פחות מ-184.5 ס"מ תמימים, והגובה נעצר על 170.5 ס"מ. בסיס הגלגלים, לו חשיבות גבוהה ביצירת המרווח בתא הנוסעים, עומד על 271 ס"מ מכובדים.

יתרון מובנה נוסף של חלל הפנים הגדול של הטיגו 8 פרו הוא מרווח הראש הנדיב שהוא מספק. זה חשוב במיוחד לנוסעים גבוהים יותר, שנתקלים לא פעם בבעיית צפיפות במכוניות קטנות יותר. קו הגג הגבוה של הרכב מבטיח שאפילו נוסעים גבוהים למדי יוכלו לשבת בו בנוחות, מבלי לסבול מבעיית מקום או להרגיש תחושת קלסטרופוביה.

בנוסף על כך, רכב 7 המקומות של צ'רי כולל גם חלונות גדולים וגג שמש פנורמי, המעצימים את תחושת המרחב הפנימי והאווריריות בתא הנוסעים. שטח החלונות הגדול מספק גם ראות מצוינת החוצה, עובדה המסייעת לנהגים להישאר מודעים לסביבתם ולשמור על בטיחות הנוסעים שלהם (ואלה מצדם יכולים ליהנות מהדרך).

בסך הכל, תא הנוסעים המרווח והגמיש של הטיגו 8 פרו, הופך אותו לבחירה מוצלחת עבור משפחות הזקוקות לרכב פנאי גדול שיכול להתאים למגוון צרכים ודרישות. בין אם זה סידורים ברחבי העיר, טיול משפחתי או פשוט נסיעה לעבודה, הצ'רי המגודל מספק מרחב פנימי מרשים ומזמין עבור הנהג והנוסעים בו.

תא נוסעים עשיר ומאובזר

בכניסה לתא הנוסעים ניתן לזהות איכות גימור והרכבה גבוהה, מושבים גדולים ותומכים, וגם תנוחת ישיבה גבוהה ושלטת. הקבינה משדרת ניחוח יוקרתי, הודות לשילובם של חומרים איכותיים ונעימים למגע, אבזור רב וטכנולוגיה עדכנית. התחושה המתקבלת היא שמהנדסי הטיגו 8 פרו לא חסכו בדבר, בעיקר בכל הנוגע לחבילת הציוד התקני המקיפה והארוכה שהוא מציע.

צ'רי טיגו 8 פרו מגיע לארץ ברמת הגימור הגבוהה והמאוד מאובזרת שנקראת NOBLE. גרסה זו כוללת פריטי נוחות רבים, כמו למשל מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 12.3" (המאפשרת שיקוף של הטלפון הנייד), לוח מחוונים דיגיטלי, בקרת אקלים מפוצלת עם פתחי מיזוג גם לשתי שורות המושבים האחוריות, מושבי עור (סינטטי), כיוונון חשמלי למושב הנהג והנוסע, מפתח חכם והנעה מרחוק – וזו כאמור רשימה חלקית בלבד. בנוסף על כך, יש ברכב גם מצלמות היקפיות, משטח טעינה אלחוטי, דלת תא מטען חשמלית, חימום ואוורור למושבים הקדמיים, תפעול המולטימדיה באמצעות פקודות קוליות ועוד.

שמירה על בטיחות המשפחה

נושא הבטיחות הוא עניין קריטי וראשון במעלה כאשר חושבים על המשפחה, ולכן גם בתחום זה הטיגו 8 פרו מעניק מעטפת כוללת ומקיפה, עם מגוון רחב של מערכות עזר לשמירה על בטיחות הנוסעים ולמניעת תאונות.

אבזור הבטיחות התקני מציג עושר רב של מערכות בטיחות מתקדמות, כדוגמת מערכת בלימה אוטונומית הכוללת זיהוי הולכי רגל ורכב דו-גלגלי, תיקון סטייה מנתיב ובקרת שיוט אדפטיבית עם מערכת עזר לזחילה בפקקים (פריט שימושי למדי בארצנו). כמו כן, מעבר ל-6 כריות אוויר שבהן הוא מצויד, יש גם מערכת עמעום אורות אוטומטי, ניטור שטחים מתים ומערכת התראה על תנועה מאחור ומעבר של רכב חולף בעת פתיחת דלת. 

דברי סיכום

הטיגו 8 פרו של צ'רי הוא SUV גדול עם 7 מקומות ישיבה המיועד בראש ובראשונה למשפחה המורחבת. הוא מצליח לעשות זאת מכיוון שבין יתרונותיו הבולטים ניתן למנות חלל פנימי גדול ומרווח בזכות ממדים נדיבים, תא נוסעים עשיר מאוד באבזור ונעים לשהייה, לצד שפע מערכות בטיחות מתקדמות להגנה על היושבים בו.

השילוב של כל אלה, יחד עם מחיר תחרותי ביחס לרכבי פנאי מקבילים עם נתונים דומים והעובדה שהוא נהנה מאחריות יצרן לתקופה ארוכה של 5 שנים, הופכים אותו להצעת מכר קורצת ביותר שיהיה קשה לבעלי משפחות רבים להתעלם ממנה.