יו"ר ארגון המורים רן ארז
יו"ר ארגון המורים רן ארזצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, שלח היום (ה') אגרת למורי הארגון שבה הודיע כי שנת הלימודים הבא לא תיפתח כסדרה וביקש מהמורים והמנהלים לא לעבוד בחופשת הקיץ שכן ארגון המורים נערך להחרפה משמעותית במאבק נגד משרדי האוצר והחינוך.

באגרת שנשלחה כתב ארז: "על המנהלים, המורים והיועצים לא לעשות שום עבודה בפגרת הקיץ. עבודה בפגרת הקיץ איננה חובה. היא לא מתוגמלת - והיא משדרת חוסר נחישות כלפי המעסיקים. לאור זאת מנהלים מתבקשים שלא להכין את שנת הלימודים הבאה, אשר לא תיפתח ב-1.9''.

ארז כתב עוד כי "יועצים חינוכיים לא יעבדו בפגרת הקיץ בכל התפקידים שנדרשים על ידי הנהלת בתי הספר והפיקוח. מורים לא יתעסקו בשום נושא שנוגע לתגבור ולטיפול בהכנות למועדי ב' וג', לבחינות אלה ואחרות, כגון בחינות מעבר מכיתה לכיתה או בחינות סיווג תלמידים לרמות ולקבוצות.

''אין לקיים ימי היערכות לפני התאריך של פתיחת שנת הלימודים - כי זו לא חובה, יתרה מזאת אם לא נפתח את שנת הלימודים זו, קיומם תהיה ברכה לבטלה'', ציין יו"ר ארגון המורים.

ארז הורה לבטל מסעות לפולין והנחה עוד: ''אין להתקשר עם חברות אשר נותנות ומארגנות שירותים לטיולי בתי"ס כי הם לא יתקיימו, וכל מי שמתקשר שם כספו על 'קרן הצבי'".

יו"ר ארגון המורים הציג את העילה להחרפת המאבק: ''זה יותר משבועיים ימים לא הייתה שום ישיבת מו"מ, וגם לא מתוכננות ישיבות. לכן אין שום סיבה שלא להיערך להמשך המאבק ואף להחרפתו''.