ועדת השרים למאבק ביוקר המחיה
ועדת השרים למאבק ביוקר המחיהצילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

ועדת השרים למאבק ביוקר המחיה בראשות ראש הממשלה נתניהו, התכנסה היום (ה') בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

בדיון ניתן דיווח של מנכ"ל חברת "קרפור ישראל" אורי קילשטיין, על החסמים בהכנסת תחרות לשוק הישראלי.

שר הכלכלה ניר ברקת הציג את עקרונות ומתווה חוק הייבוא החופשי, שמטרתו שכל מוצר שעומד בתקינה האירופאית יוכל להיכנס לשוק בישראל, אלא אם כן יוחרג באופן ספציפי. כמו כן, הציג מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב את פעולות משרדו להקלה בתקינה הישראלית.

על-פי הצעת שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳, תוך 45 יום תובא לאישור ועדת השרים החלטת ממשלה הכוללת עקרונות לחוק שפותר את בעיות היבוא על בסיס "מה שטוב לאירופה טוב לישראל" גם בייבוא ישיר וגם בייבוא מקביל.

לאור החלטות הממשלה במלחמה על פתיחת השוק לייבוא פרסם הערב (חמישי) פורום ׳קהלת׳ את תמיכתו במהלך וכתב בחשבון בטוויטר שלו: "אנו מברכים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הכלכלה ניר ברקת ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' על ההחלטה שהובילו בוועדת השרים ליוקר המחיה לנקוט בצעדים להסרת רגולציה עודפת ולפתיחת השוק לייבוא חופשי וקל, טוב לאירופה טוב לישראל. מהלך זה צפוי להקל על יוקר המחייה תוך קידום חירות לפרט, תחרות במשק, היצע רחב והגדלת כושר הקנייה של אזרחי ישראל".

ראש מדור רגולציה בפורום קהלת, תרצה אטיה, מסרה כי "אנו שמחים על אימוץ המלצות פורום קהלת לקידום ייבוא חופשי לישראל, תוך ביטול אסדרה ישראלית ייחודית ומיותרת ואימוץ תקינה ומשטר אכיפה אירופאיים שהוכחו כיעילים".