אחדות היא החוסן הלאומי שלנו
אחדות היא החוסן הלאומי שלנוצילום: OU ישראל

לכבוד ראש חודש תמוז התקיים השבוע במרכז ארגון OU בירושלים יום העיון המסורתי שאותו מקיימים למעלה מ-5 שנים, אליו הגיע לראשונה הרב ליאו די ששכל את אישתו ושתי בנותיו בפיגוע בחמרה לפני כחודשיים.

יום העיון מהווה כחלק מתוכנית "לעילא" לחיזוק נשים בכל הגילאים בקהילת דוברי האנגלית ברחבי הארץ. אל ה'סמינר' הקבוע מגיעות למעלה מ-100 נשים בכל הגילאים, מגילאי 20 ועד ל-80 ומעלה.

במסגרת יום העיון מתקיימים במרכז OU מספר שיעורים בנושאים אקטואליים, תורניים ואמוניים על ידי מרצים נבחרים בקהילת דוברי האנגלית ומחוצה לה אשר מעשירים את עולמן של הנשים.

בסמינר הביא הרב ליאו די מקורות שונים על האחדות בעם וחשיבותה במקרא: "גם בימים סוערים האחדות עמדה לישראל מעל לכל. גם בימי מלחמת אחים בין שבטי ישראל ושבט בנימין האחדות היא שניצחה לבסוף והורשו שבט בנימין לבוא בקהל עד שנעשה יום חג על כך. עלינו לשמור על אחדותנו מכל משמר ולא לתת למציאות הנוכחית לזעזע את אמות הסיפים שלנו כעם אחד".

צילום: OU ישראל
צילום: OU ישראל

מנכ"ל ארגון OU ישראל הרב אבי ברמן אמר: "אני מודה לרב ליאו די שכיבד אותנו בנוכחותו ומצטרף לדבריו החשובים. אירועי התקופה האחרונה מחייבים כל אחד ואחת מאיתנו לצאת מאזור הנוחות שלו, להרגיע את הרוחות הסוערות ולנהל שיח מכבד, מכיל ומקרב. דווקא עכשיו יותר מתמיד, יש צורך להרבות אחדות בין חלקי העם השונים בארץ ובתפוצות. כי אחדות היא החוסן הלאומי שלנו".