לוזון. פתח את האליפות בתיקו מול אלופת אירופה
לוזון. פתח את האליפות בתיקו מול אלופת אירופהצילום: פלאש 90

עשור אחרי הפעם האחרונה בה לקחה חלק באליפות אירופה בכדורגל, נבחרת ישראל הצעירה בכדורגל חזרה לטורניר היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי בפעם השלישית בתולדותיה ופתחה אותו בצורה מספקת.

משחק הפתיחה זימן לנבחרת הישראלית הצעירה את לא אחרת מאשר אלופת אירופה המכהנת, נבחרת גרמניה. למרות חיסרון מספרי למשך מחצית שלמה, הצליחה ישראל להתמודד עם הגרמנים וסיימה את משחקה הראשון בטורניר בתיקו 1:1.

עיקר התודות והמחמאות מגיעות לשוער הנבחרת, דניאל פרץ, שוערה של מכבי ת"א. פרץ הדף שתי בעיטות עונשין מ-11 מטרים ויחד עם חברו לקבוצה, החלוץ דור תורג'מן שכבש שער יפייפה לרשת הגרמנים, הביאו אלה נקודה ראשון לנבחרת בטורניר היורו היוקרתי.

פתיחת המשחק לא בישרה טובות, כאשר כבר בדקה ה-3 למשחק, קיבלה גרמניה פנדל לזכותה. למזלה של ישראל, דניאל פרץ היה שם עבורה ודאג לשמור על התוצאה.

תורג'מן, שסחף את נבחרת הנוער של ישראל למקום השלישי בעולם בטורניר המונדיאליטו האחרון בארגנטינה, המשיך את כושר ההבקעה המצויין שלו בו הוא שרוי לאחר שכבש לזכות ישראל מבישול של אוסקר גלוך.

היתרון הישראלי לא החזיק מעמד זמן רב, כאשר בדקה ה-26 השוותה גרמניה את התוצאה לאחר כדור חופשי וזו כבר חגגה מהפך עם שער בדקה ה-37 אך זה נפסל בשל טענת נבדל.

עוד לפני הירידה להפסקה, קארצב קיבל כרטיס צהוב שני ואדום והשאיר את ישראל בעשרה שחקנים. למזלה של ישראל, שוב פרץ היה שם עבורה כאשר זה מנע את המהפך כשעצר פנדל נוסף בדקה ה-80. זה נגמר עם תיקו 1:1 מצויין עבור ישראל מול אלופת אירופה גרמניה בפתיחת אליפות אירופה בכדורגל לנבחרות צעירות.