ח"כ טל באביתר
ח"כ טל באביתרצילום: דוברות

חבר הכנסת אוהד טל מסיעת הציונות הדתית הגיע הערב (חמישי) ל"אביתר" בשומרון וביקש לחזק את רוחם של גרעין המתיישבים במקום.

טל נפגש עם התושבים ותלמידי הישיבה באביתר, וכן עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן. "אני מאוד מאוד שמח להיות כאן הערב באביתר, לראות פה את האנשים, לראות את הבתים, לראות את החשמל שמואר, מדליק כאן את האור באביתר'', אמר חבר הכנסת.

''בעזרת השם אנחנו מחויבים לדבר הזה. אביתר צריך לגדול ולהתרחב. כפי שאמר ראש המועצה, לא רק בגלל הפיגועים אלא בגלל שזו ארצנו והמקום הזה שייך לנו ובעזרת השם היישוב הזה יגדל ויתפתח, בהצלחה רבה", איחל טל.

דגן אמר כי ח"כ אוהד טל הוא שותף אמיתי של ההתיישבות, כלשונו. ''בכל דבר אתה נמצא איתנו, וגם ההגעה שלך לכאן מראה את השותפות הגדולה שלנו במאבק לבניין הארץ. אנחנו היינו צריכים להיות כאן בלי קשר לפיגוע כי זו ארצנו, כי אנחנו צריכים להקים יישובים, כי היה הסכם עם הממשלה הקודמת וגם בקווי היסוד של הממשלה הזו מופיע שהיישוב אביתר יקום.

"אחרי הפיגוע שאנחנו באנו לכאן בלילה, העלנו לכאן את הציוד, הרגשנו שאנחנו נותנים מענה יהודי, ציוני אמיתי לרצח הזה. שידעו אויבי ישראל מסביב, שידע העם שלנו שאנחנו עם חזק, אנחנו עם עוצמה ואמונה, אנחנו מנצחים את הטרור''.

דגן הוסיף: ''אני קורא לממשלה לאשר את אביתר כיישוב מן המניין במועצה אזורית שומרון, זו גם תשובה מוסרית נכונה, גם תשובה ערכית נכונה וגם תשובה ביטחונית נכונה. אם רוצחים בנו אנחנו מתחזקים עוד יותר".