השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר עלה הבוקר (שישי) יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וראשי תנועת נחלה דניאלה וויס וצבי אלימלך שרבף לחזק את תושבי גרעין אביתר שעלו כתגובה לפיגוע הירי הקשה בעלי.

"עמדתי ידועה. אני נותן לכם גיבוי מלא ומוחלט אבל אני רוצה הרבה יותר מהישוב כאן, צריך שיהיה כאן ישוב מלא, לא רק כאן, אלא בכל הגבעות מסביבנו. צריך ליישב את ארץ ישראל ובמקביל לישוב הארץ צריך לצאת למבצע צבאי, להוריד בניינים, לחסל מחבלים, לא אחד או שניים אלא עשרות ומאות ואם צריך גם אלפים. כי בסופו של דבר רק ככה אנחנו נאחוז כאן, נחזק את השליטה ונחזיר את הביטחון לתושבים ומעל הכל נמלא את השליחות הגדולה שלנו. ארץ ישראל לעם ישראל, אנחנו מגבים אתכם רוצו לגבעות, תתיישבו. אנחנו אוהבים אתכם".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, "הממשלה הזו והממשלה הקודמת התחייבו למתווה אביתר. התשובה הציונית הנכונה לפיגועים הנוראים היא בנייה, בנייה, בנייה. עיני העם נשואות להתיישבות, הממשלה חייבת לאשר בצורה מלאה את אביתר עוד היום. התשובה הצבאית היא יציאה למבצע התקפי בערים ברשות הפלסטינית הטרוריסטית ובמישור האזרחי - בניה. אנחנו דורשים מהממשלה להודיע עכשיו על הסדרת הישוב אביתר וחזרת המשפחות לישוב. רק בניה תחזק את ההתיישבות ותגדע את המוטיבציה של הטרור".

יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס, "ההתייצבות של מפלגות הימין ציונות דתית עוצמה ליכוד כאחד. ממחישות שיש הבנה ברורה שהתיישבות מחזקת את ביטחון, ובטחון מחזק את התיישבות. איתמר יודע להתיישבות בכל נקודה של מבלם לאומי, בין אם זה במדינת ישראל הקטנטונת, ובין אם זה בגב ההר באביתר".