העיר התת קרקעית
העיר התת קרקעיתצילום: iStock

אדם מטורקיה שחיפש את התרנגולות שאבדו לו, מצא בטעות עיר תת קרקעית עתיקה שנשכחה במשך שנים רבות. האדם, חיפש את התרנגולות כאשר גילה שהם ברחו דרך חור בקיר הבית, הוא החליט להוריד את הקיר ולתדהמתו גילה מאחוריו מנהרה שמובילה לעיר שלמה שהתחבאה מתחת לאדמה.

המקרה, שאירע לפני עשרות שנים, חשף את העיר דרינקויו- שנחשבת היום לעיר התת קרקעית הגדולה בעולם. העיר נמצאת בעומק של כ85 מטרים מתחת לאדמה, כאשר היא כוללת שמונה מפלסים שונים שמחולקים לדירות קטנות. לפי ההערכות, חיו בעבר בעיר כ20 אלף איש שככל הנראה העדיפו לחיות מתחת לאדמה על מנת להגן על עצמם מפני מלחמות או רדיפות דתיות אחריהם.

העיר הנסתרת הפכה עם השנים לאתר מורשת של אונסק"ו, והיא חלק מערים תת קרקעיות נוספות שנמצאו בטורקיה. לפני מספר חודשים, חלק מהעיר נהרסה ברעידת האדמה שהייתה בטורקיה יחד עם מקומות דומים נוספים.

בשנים האחרונות היה מחקר משותף של משלחת ישראלית וטורקית שבחן את הדמיון שבין העיר התת קרקעית שם לבין מערכות המסתור שנבנו במרד בר כוכבא. לא ברור האם יש קשר ישיר בין הערים, אם כי במדרש מובא כי רבי עקיבא, המנהיג הרוחני של המרד, ביקר בקפוטקיא (שמזוהה עם העיר קפדוקיה שבמקום) דבר שעשוי להסביר את הדמיון בין המקומות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!