אורן חסון
אורן חסוןצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר וממקימי מינהלת הליגה, אורן חסון, הודיע כי הוא עוזב את הכדורגל הישראלי.

"לצערי הרב, יש מי שלא אהבו את דרכי ועשו כל שביכולתם להפריע את עבודתי ואף בימים אלה פועלים במסע הכפשות נלוז ושקרי שמאיים לפגוע בשמי הטוב", כתב, בין השאר, חסון במכתב. "במצב בו אני מזהה התנגשות בין הרצון לתרום ולפעול למען הכדורגל מתוך אהבה ואמונה בתחום לבין ניסיון לוונדליזם בשמי הטוב, אני בוחר לשחרר את העשייה בתחום ולפנות את מקומי הן בסיעה והן בהנהלת ההתאחדות באופן מיידי".

יו"ר ההתאחדות הנוכחי, שינו זוארץ, הגיב למכתבו של חסון: "אני מכבד את החלטתו של אורן חסון ומבקש להודות לו על עשייתו הרבה כיו"ר ההתאחדות לכדורגל. אורן הוביל תהליכים חשובים מתוך מטרה ברורה לקדם ולפתח את הכדורגל הישראלי בזירה המקומית והבינ"ל והיה הראשון לאחל לי ולהנהלה החדשה הצלחה מיד עם היוודע תוצאות הבחירות. יש לו חלק משמעותי בפריחת נבחרות הייצוג שלנו בימים אלה".

הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע אלונה ברקת הגיבה "קיבלתי בצער את החלטתו של חברי אורן חסון לפרוש מההתאחדות לכדורגל. כיו"ר ההתאחדות ולפני כן כיו"ר ומנכ"ל המנהלת אורן הוביל את הכדורגל הישראלי להישגים רבים, אשר חלקם באו לידי ביטוי גם בהישגי נבחרת הנוער והנבחרת הצעירה.

לצערי, אווירת ההכפשות וההחרמות האישיות מרחיקה אנשים טובים ופוגעת בכל הענף. הגיע הזמן לשים מאחור את המריבות האישיות והסיעתיות ולפעול יחד לקידום ענף הכדורגל, שמשווע לרפורמה מקיפה שתושג רק בהסכמה רחבה מתוך ראייה עניינית של כל בעלי העניין ולא של בעלי אינטרסים צרים. אני והסיעה שלנו נמשיך לחתור להסכמה רחבה כזו שהיא צו השעה, בלי להתפשר על ערכי ההגינות והתחרותיות הבריאה שאותם אנו מובילים".